Praha 6 chce postavit dům pro dlouhodobě nemocné za 180 milionů

Vložil
ČTK
18.05.2014 11:00
Praha

Praha - Praha 6 plánuje výstavbu nové léčebny pro dlouhodobě nemocné, která má vyjít na 180 milionů korun. Budova bude stát v Drnovské ulici nedaleko ruzyňského letiště. Zařízení nahradí nynější léčebnu v Chittusiho ulici, která je v nevyhovujícím stavu. Na dotaz ČTK to řekl mluvčí radnice Adam Halmoši. Se záměrem nesouhlasí opozice.
    Radnice se podle mluvčího rozhodla přemístit léčebnu do nové budovy, protože dosavadní není v dobrém stavu a navíc stojí uprostřed soukromého pozemku. "Praha 6 s vlastníky pozemků, které těsně sousedí s léčebnou, neúspěšně jedná už od devadesátých let," uvedl mluvčí.
    Opoziční zastupitelé ze Strany zelených ale považují záměr přestěhovat seniory na hlučný okraj Prahy za nevhodný. "Přemístit takové zařízení z klidného centra Prahy 6 na křižovatku Evropské ulice a Pražského okruhu nedaleko letiště nepovažuji za šťastný nápad," řekl zastupitel Antonín Nechvátal (SZ). Zelení se navíc obávají, že za stavbou nové léčebny stojí záměr radnice prodat nemovitosti v Chittusiho ulici a areál využít na bytovou výstavbu. Radnice už podle Nechvátala požádala o změnu územního plánu, který by na místě někdejšího sanatoria výstavbu umožnil.
    Některé pozemky v Drnovské ulici má městská část svěřeny do majetku magistrátem, další vlastní. Nákup posledních za 9,5 milionu korun schválilo zastupitelstvo vloni. V nové budově bude 100 lůžek pro dlouhodobě těžce nemocné lidi.
0 komentářů
přidat komentář

Související články