Praha 4 podpoří lidi z Braníku v boji proti stavbě vysokých domů

Vložil
ČTK
05.05.2014 21:15
Praha

Praha - Radnice Prahy 4 nesouhlasí se stavbou až osmipatrových obytných budov v Braníku. Vedení městské části se tak přidalo k protestu místních obyvatel. Těm se nelíbí, že magistrát chce schválit úpravu územního plánu, která by povolila postavit až o tři patra vyšší domy, než stavební firma Skanska, která tu chce domy stavět, původně předpokládala. Na město už lidé z Braníku podali kvůli změně žalobu. ČTK to dnes řekl starosta Prahy 4 Pavel Caldr (bezp.)
    Úpravu územního plánu schválil magistrát v březnu 2011. Tím navýšil takzvaný koeficient zastavěnosti, což znamená, že tu mohou vzniknout až osmipatrové domy. "Stalo se to v době, kdy jsem nebyl starostou ani radním a nemohl to nijak ovlivnit. My v současné době dáváme za pravdu obyvatelům Braníku a podpoříme je," řekl Caldr s tím, že petici proti výstavbě by měli ve středu projednat zastupitelé Prahy 4.
    Samostatnou žalobu radnice podávat nebude, ani se nepřipojí k té, kterou na město podali lidé z Braníku. Podle Caldra by městská část totiž neměla u soudu šanci spor vyhrát. "Soud by řekl, že my kdysi změnu schválili a teď jdeme proti vlastnímu rozhodnutí. Proto podporujeme navrácení původního koeficientu zastavěnosti," uvedl starosta.
    Místní obyvatelům vadí, že na pozemku má vzniknout dle jejich názoru předimenzovaná stavba. Proto se chtějí žalobou domoci, aby bylo rozhodnutí zrušeno a v územním plánu byl opět původní koeficient umožňující stavby maximálně čtyř až pětipatrové. Takový koeficient platí na ostatních parcelách v okolí. Obyvatelé Prahy 4 také tvrdí, že město rozhodlo o zvýšení koeficientu bez vědomí obyvatel i zastupitelstva hlavního města.
    Vedení Prahy se již několikrát hájilo, že změny byly schváleny v minulosti a Praha nemůže dělat nic jiného, než je potvrdit. Obává se, že by se s ním pak Skanska mohla soudit o náhradu vzniklé škody.
0 komentářů
přidat komentář

Související články