Počet stanic metra vzroste o jednu na 54

Vložil
ČTK
24.05.2006 11:20
Praha

Praha - Síť pražského metra se tento týden rozšíří o novou stanici na trase A; bude jich celkem 54. Od soboty budou moci cestující využívat stanici, která vznikla v hostivařském depu u křižovatky Černokostelecké a Sazečské ulice. Stanice Depo Hostivař však není prvořadě určena pro obsluhu tamního území, které tvoří hlavně průmyslová zástavba. Odlehčí hlavně hustě obydlené oblasti Skalky, kde je konečná nyní.

"Nová stanice vznikla přestavbou z bývalé myčky. Soupravy do ní nebudou jezdit tunelem, ale z části po povrchu. Její součástí je záchytné parkoviště pro 177 automobilů a nový autobusový terminál," řekla dnes ČTK mluvčí Dopravního podniku hlavního města Prahy (DP) Michaela Kuchařová.
U stanice Depo Hostivař budou mít od neděle konečnou všechny autobusové linky, které přijíždějí po Kutnohorské a Černokostelecké ulici a nyní zajíždějí na Skalku. Patří k nim příměstské autobusy a linky ze sídlišť v Praze 15. Záchytné parkoviště bude sloužit hlavně řidičům ze středních Čech, kteří nyní jezdí na parkoviště ke stanici Skalka.
Nová stanice má nejužší nástupiště v síti pražského metra. Nevešly se tam běžné lavičky. Stanice má jeden vchod a malý vestibul. Podle zpravodaje DP bude jezdit do Depa Hostivař v ranní špičce, dopoledne a v odpolední špičce pracovních dnů kvůli technickým omezením jen každý druhý vlak. Náklady na výstavbu a úpravy okolí činily zhruba miliardu korun.
Tři linky pražského metra mají nyní délku 54 kilometrů a 53 stanic. Podle loni zveřejněných údajů cestuje podzemní dráhou každý den 1,36 milionu lidí. Podíl metra na počtu přepravených cestujících činí 42,7 procenta, o zbytek se dělí tramvaje a autobusy.
0 komentářů
přidat komentář