Outletové centrum v Hatích u Znojma dělá přestavbu za 40 milionů

Vložil
ČTK
28.08.2017 17:55
"Secesní" outletové centrum Parndorf

Hatě - Outletové centrum v Hatích Freeport Fashion Outlet začalo se stavebními pracemi na novém exteriéru a částečně i interiéru za 40 milionů korun. Jeho vzhled se tak zásadně promění poprvé od otevření před 15 lety. Má mít prvky stylu Art Nouveau, které je známé spíše jako secese, uvedl v tiskové zprávě ředitel centra Jan Procházka. Do 75 obchodů jednoho ze dvou českých outletových center ročně zamíří téměř dva miliony zákazníků.


Centrum zůstává po dobu rekonstrukce otevřené, hotovo má být na konci září. "Chceme přitáhnout ještě více zákazníků. Proto jsme se rozhodli inovovat exteriér a zároveň chceme uvnitř lépe prezentovat i zastoupené světové módní značky. Vytvoříme proto atmosféru nákupní třídy," uvedl Procházka.

Exteriér s prvky secese zvolili architekti a vedení centra i proto, že je to jednotící prvek s partnerským rakouským outletovým centrem v Parndorfu. Jeho majitelem je holding Fashion Outlet Parndorf Beteiligungs-GmbH, který centrum v Hatích koupilo před dvěma lety. "Ještě více se tak podpoří význam našeho centra jako nadregionálního pro zákazníky z Česka i Rakouska," uvedl Procházka. Centrum nabízí 250 módních značek a snaží se získávat další.

Centrum rozšiřuje i doprovodné služby. Do konce roku zde otevře pobočku kavárenský řetězec a fastfoodový řetězec.

Denně do centra přijde mezi 4000 a 10.000 zákazníků, při nákupních akcích i 20.000. Loni se tržby zvýšily na rekordních 1,7 miliardy korun. Loni centrum investovalo do zvýšení kapacity parkoviště a dalo postavit kruhový objezd, aby se řidičům lépe sjíždělo z hlavního tahu do Rakouska.

Fenomén outletových center se do Evropy rozšířil z USA a jejich princip spočívá v tom, že nabízejí módu předních světových značek levnější alespoň o 30 procent než v běžných obchodech. V nabídce je však zboží, které už se nevyrábí nebo je v běžných obchodech vyprodané.
0 komentářů
přidat komentář