Ostrava do poloviny příštího roku dokončí rozestavěnou loděnici

Zdroj
Vlastimil Vyplel
Vložil
ČTK
30.08.2014 21:50
Ostrava

Ostrava - Město Ostrava chce do poloviny příštího roku dokončit rozestavěnou loděnici, kterou loni koupilo od vodáckého spolku Campanula. Spolek začal loděnici stavět, avšak po několika měsících se dostal do finančních problémů. Ostrava nyní vybrala firmu, která objekt dostaví. ČTK to řekl ostravský primátor Petr Kajnar.
    Na rozestavěném skeletu na soutoku řek Ostravice a Lučiny v těsné blízkosti centra se už nepracuje asi rok a půl. Campanula přestala stavební firmě platit, poté co na projekt dostala nižší evropskou dotaci, než s jakou počítala. Stavba pak byla zastavena. "Nakonec trojstrannou dohodou jsme dosáhli vyrovnání mezi městem, zhotovitelem a Campanulou," připomněl Kajnar. Odkoupení stavby za 6,8 milionu korun schválili městští zastupitelé loni v září.
    Loděnici je podle Kajnara potřeba dostavět rychle, protože hrozí to, že by jinak Ostrava mohla přijít o už schválené dotace. "Dneska je srpen, musíme být hotovi někdy do poloviny příštího roku. To je čas, kdy se to dá stihnout, pokud se snad nikdo nebude odvolávat. Tak doufejme, že to dobře dopadne. Je to asi 25 milionů z evropských peněz, které tady mohou přijít a o které bychom jinak přišli," řekl primátor.
    Uvedl, že výběrové řízení vyhrála stavební firma Intoza. Radnice připravila nový projekt, který zohledňoval, že část stavby je už připravena. Stavba má podle plánů zahrnovat prostory pro skladování vodáckého a lezeckého vybavení, šatny, sociální zázemí nebo klubovnu a občerstvení.
    Stavba loděnice je součástí revitalizace řeky Ostravice v centru krajského města. K té patří i splavnění několikakilometrového úseku tohoto vodního toku pro rekreační plavbu. Součástí projektu je i vybudování cyklostezek či ploch na slunění na březích řeky, podstatná část už je hotova.
0 komentářů
přidat komentář