Opozice Prahy 7 získala podpisy pro vypsání místního referenda

Vložil
ČTK
23.02.2012 14:45
Praha

autor: CMC architects
Praha - Občanská sdružení a opoziční strany Prahy 7 sebraly dostatek podpisů pro vypsání místního referenda. V něm by se obyvatelé městské části měli vyjádřit k plánované koupi nové radnice za téměř miliardu korun. Organizátoři o tom dnes informovali ve společném tiskovém prohlášení. Výběrové řízení na pořízení radnice budí od začátku pochybnosti. Prověřuje ho i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

    O vypsání referenda bude rozhodovat zastupitelstvo městské části. Podle mluvčího Prahy 7 Martina Vokuše ale zatím žádost oficiálně podána nebyla. Na pondělním zasedání se tak zastupitelé referendem pravděpodobně zabývat nebudou. "Pokud budou splněny zákonné podmínky, pak s vypsáním referenda nemáme žádný problém," uvedl mluvčí. Referendum by stálo bezmála dva miliony korun, doplnil.
    Pod výzvu na vypsání referenda se podepsali zástupci sdružení Letná sobě a Praguewatch, opoziční Strana zelených, TOP 09 a také KDU-ČSL, která se v posledních volbách do zastupitelstva v Praze 7 nedostala. "Občané Prahy 7 mezi sebou sehnali přes 3600 podpisů během rekordních mrazů, hustého sněžení i jarních prázdnin," řekl za organizátory Jan Čižinský (KDU-ČSL).
    Cílem referenda je, aby byly výdaje na novou radnici omezeny částkou 500 milionů korun, aby bylo vyhlášeno nové výběrové řízení a také řádná architektonická soutěž. Pořízení nové budovy prosazuje koalice ODS a ČSSD. Obává se konce nájemní smlouvy ve stávající budově na nábřeží Kapitána Jaroše v roce 2015. Opozice s tím ale nesouhlasí. Koupě podle ní městskou část zadluží na dvacet až třicet let dopředu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články