Iniciátoři referenda podají na vedení Prahy 7 žalobu

Vložil
ČTK
10.05.2012 17:55
Praha

Praha - Odpůrci koupě údajně předražené budovy radnice podají v pátek ke správnímu soudu žalobu proti Praze 7. Chtějí se tak domoci vyhlášení referenda, které zastupitelé městské části na posledním zasedání odmítli. ČTK to za iniciátory řekl Jan Čižinský (KDU-ČSL). Vedení radnice si za svým rozhodnutím stojí.

    Pod výzvu k vyhlášení referenda se spolu se zástupci sdružení Letná sobě a Praguewatch, opoziční Strany zelených, TOP 09 a také KDU-ČSL podepsalo více než 4000 lidí. Požadují vypsání architektonické soutěže na novou radnici. Zároveň chtějí, aby byly náklady na koupi omezeny částkou 500 milionů korun. Zastupitelé ale hlasy koalice referendum zamítli. Své rozhodnutí podložili odbornými posudky, podle nichž nebyly v referendu správně formulovány otázky. "Jednali jsme tak, abychom se nedostali do rozporu se zákonem," řekl ČTK mluvčí městské části Martin Vokuš.
    Podle organizátorů petice ale zastupitelé rozhodovali nezákonně, na základě "zaujatých" posudků. Městská část prý navíc pochybila, když několika signatářům petice rozdala pokuty. Přípravný výbor referenda proto žádá, aby se starosta Marek Ječmének (ODS) vzdal funkce. "Není možné, aby byl starostou někdo, kdo ignoruje vůli deseti procent svých občanů," zdůvodnil Čižinský.
    O pořízení nové radnice jedná Praha 7 už několik měsíců. V roce 2015 totiž městské části ve stávající budově na nábřeží Kapitána Jaroše končí nájemní smlouva. Poptávkové řízení ale od začátku budí pochybnosti. Zabýval se jím i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).
0 komentářů
přidat komentář

Související články