Novou ředitelkou Domu umění v Brně se stane Terezie Petišková

Vložil
ČTK
19.12.2012 15:15
Brno

Terezie Petišková
Brno - Novou ředitelkou Domu umění v Brně se od března stane pedagožka a teoretička výtvarného umění Terezie Petišková. Dosavadní ředitel Rostislav Koryčánek v konkurzu svoji funkci neobhájil, magistrát ho odvolá ke konci prosince. Instituci do 1. března dočasně povede zástupkyně ředitele Jitka Pernesová, informoval ČTK mluvčí brněnské radnice Pavel Žára.
    
Do výběrového řízení na post ředitele Domu umění se přihlásilo pět lidí, tři z nich postoupili do druhého kola. Magistrát konkurz vypsal proto, aby se současný ředitel mohl obhájit mezi ostatními uchazeči. Jména přihlášených však nezveřejnil, což Koryčánek kritizuje. "Myslím, že si město mohlo ulehčit situaci tím, že by se k celé věci stavělo transparentně," řekl ČTK Koryčánek.
     Dosavadní ředitel podle svého vyjádření výsledek konkurzu respektuje. "Doufám, že se Terezii Petiškové podaří využít potenciál, který v Domě umění vznikl a který tato instituce bezesporu má," uvedl k nové ředitelce s tím, že sám zatím nemá o své budoucnosti jasno.
     Terezie Petišková přednáší na Fakultě užitého umění a designu na univerzitě v Ústí nad Labem, kde získala doktorát. Studovala ale i vědu o výtvarném umění na Masarykově univerzitě. V  Brně vedla na konci 90. let Galerii mladých. Kromě pedagogické činnosti působí také jako kurátorka výstav, podílela se i na odborném zhodnocení sbírky umění Vojenského historického ústavu v Praze.
0 komentářů
přidat komentář