Nové webové stránky FA ČVUT

Zdroj
Dalibor Hlaváček
Vložil
Tisková zpráva
26.02.2008 12:55
Fakulta architektury ČVUT spustila 1. fázi nových webových stránek, které byly doposud k vidění v testovací verzi. Nový web je součástí snahy nejen o zlepšení prezentace školy, ale především o zdokonalení komunikace mezi fakultou, studenty a veřejností.
        Nový web v čistém bílém designu by měl být kompaktním zdrojem aktuálních informací i rozsáhlým archivem dění na fakultě, který mohou pracovníci fakulty snadno spravovat pomocí administračního systému. V první fázi je nedílnou součástí galerie studentských projektů provázaná se stránkami jednotlivých ústavů a ateliérů fakulty. Dalším prvkem jsou aktuality a kalendář, které budou upozorňovat na důležité události v průběhu školního roku. V dalších plánovaných fázích by měla přibýt například možnost přihlašování do atelierů a odevzdávání prací přes webové rozhraní či diskusní fóra. Elegantním propojením funkce a designu vznikly přehledné stránky s pevnou vnitřní logikou, která usnadňuje orientaci i návštěvníkovi, který se na stránkách nachází poprvé. Přiměřená grafika nezdržuje zbytečnými okrasami, stránky jsou především zdrojem informací, které samy o sobě design dotváří.
        Přípravou nových stránek byl pověřen Dalibor Hlaváček. Autorem designu, realizace a systému správy obsahu je Dílna pro grafickou úpravu v čele s Petrem Knoblochem a Tomášem Celiznou. Mezi jejich další realizace patří například webová prezentace Uměleckoprůmyslového muzea v Praze nebo Moravské galerie.

Více na www.fa.cvut.cz
20 komentářů
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
rozliseni!!!
Jakub
26.02.08 02:57
No
Marina
26.02.08 03:20
chech
chitektar
26.02.08 04:56
.
aaa
26.02.08 04:29
děs běs
Filip Novak
26.02.08 05:34
zobrazit všechny komentáře

Související články