Nekale připravovaná stavba justičního areálu v Brně začne v úterý

Vložil
ČTK
18.06.2006 11:05
Brno

Brno - Léta připravovaná stavba nového justičního areálu v Brně oficiálně začne v úterý. Základní kámen paláce v hodnotě necelé miliardy korun přijede do Brna poklepat odstupující ministr spravedlnosti Pavel Němec. ČTK o  tom informoval mluvčí ministerstva Petr Dimun.

V novém justičním areálu se po dokončení v roce 2008 usadí pracovníci Městského soudu v Brně, Okresního soudu Brno-venkov a Městského státního zastupitelství v Brně. "Díky jeho výstavbě budou odstraněny veškeré prostorové problémy všech justičních složek sídlících v Brně. Zároveň bude vytvořena i dostatečná prostorová rezerva pro další rozvoj justice v Brně," uvedl Dimun.
Areál se bude skládat ze dvou budov se dvěma podzemními a šesti nadzemními podlažími. Budovy by měly mít 60 jednacích síní se samostatnými vstupy pro soudce, obžalované, svědky i  veřejnost. Soudci, jichž bude v novém justičním areálu asi 120, budou pracovat v  blízkosti kanceláří zapisovatelek a justičních úředníků.
Starý justiční palác v brněnské Rooseveltově ulici již slouží bezmála století a v uplynulých letech byl nákladně rekonstruován do původní podoby. Nyní v něm sídlí brněnský krajský i městský soud. V budově je ale málo kanceláří i jednacích síní. Justici to nutí pronajímat si drahé prostory v centru Brna. Podobné problémy mají i  okresní soud Brno-venkov a státní zastupitelství. V historickém justičním paláci má v budoucnu sídlit pouze krajský soud, který zaměstnává 148 soudců.
Do nového sídla se bude brzy stěhovat také Nejvyšší správní soud. Z provizorních prostor v Masarykově ulici se přesune do rekonstruované budovy na Moravském náměstí. "Stěhování je naplánováno na září," řekla ČTK mluvčí soudu Sylva Dostálová.
13 komentářů
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Soutěž?
Jan Kratochvíl
18.06.06 12:36
jj, soutěž
Martin Rosa
18.06.06 03:43
veřejné zakázky
Ondřdj Císler
18.06.06 09:14
Soutěž, neblázněte, na co....
Pietro
19.06.06 06:42
Kdo to nakonec navrhuje?
Dita
20.06.06 07:18
zobrazit všechny komentáře

Související články