MfD: Památkáři odmítli návrhy na dostavbu náměstí v Chrudimi

Vložil
ČTK
02.02.2006 12:05
Chrudim

CHRUDIM - Památkáři odmítli návrhy na moderní dostavbu chrudimského náměstí, které loni na podzim vybrali porotci architektonické soutěže. Neschválili stavbu hotelu a přestavbu bývalého katastrálního úřadu na obchodní centrum s byty. Podnikatel Milan Kušta, který chce začít stavět už letos, bude muset návrhy nechat předělat, píše dnešní Mladá fronta Dnes (MfD) v příloze pro Pardubický kraj. Kušta o rozhodnutí památkářů nic neví.
"Na jejich stanovisko stále čekám. Mám s nimi schůzku příští týden, kde by se o tom mělo mluvit," uvedl podnikatel.
"Vyjádření památkového ústavu ke stavebním záměrům na chrudimském náměstí je už hotové. Souhrnně řečeno architektonické návrhy nesplňují podmínky pro výstavbu v památkové zóně," řekl MfD Václav Medek z pardubického pracoviště Národního památkového ústavu. Svoje vyjádření by měl v příštích dnech vypracovat také odbor památkové péče chrudimského stavebního úřadu.
V praxi to ale neznamená, že na náměstí hotel a obchodní centrum nakonec nevznikne. "Pokud najdeme společnou cestu, pak se stavět bude. Bude však potřeba udělat několik změn, a návrhy se tak zřejmě budou muset přepracovat," dodal Medek.
Zásahů památkářů do připravených architektonických plánů se nebojí ani autor jednoho z vítězných návrhů Zdeněk Kozub. "Nechci stanovisko památkářů nijak příliš komentovat, protože jsem ho neviděl v písemné podobě. Nemyslím si však, že by například u našeho návrhu bylo potřeba dělat nějaké zásadní, diametrální změny. Myslím, že společná cesta se dá najít i v tomto případě," řekl Kozub.
227 komentářů
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
...To je vážně tragický! (7:- /)
šakal
02.02.06 01:41
šakale
Eva
02.02.06 01:59
...Především tím, že...
šakal
02.02.06 02:31
šakal památkářem
ondrejcisler
02.02.06 02:39
pro šakala
02.02.06 02:55
zobrazit všechny komentáře