Městskou architektkou Pardubic bude Petra Nacu

Vložil
ČTK
20.05.2009 23:10
Pardubice

Pardubice - Městskou architektkou Pardubic se od července stane Petra Nacu. Radní ji jednomyslně vybrali ze tří kandidátů. Novinářům to dnes řekl primátor Jaroslav Deml (ODS).
    "Na prvním místě se musí obklopit týmem odborníků," řekl Deml.
    Architektka Nacu je z Pardubic, má vlastní projekční kancelář, šest let se zabývala developerskou činností. Poslední dva roky řídí stavby, jednou z nich byl také palác Magnum na třídě Míru.
    "Musíme se pustit do koncepce dopravy a na to pak navazující jednotlivé studie pro rozvojová a přestavbová území Pardubic, abychom mohli postavit mantinely pro investory," řekla Nacu.
    Architektka je členkou ODS, což je vládnoucí strana na radnici. Nepovažuje to ale za problém, protože funkce vedoucího útvaru urbanismu a architektury je ryze apolitickou funkcí. Navíc podle ní má každý právo na politický názor.
    Hodně kritizovanými stavbami v Pardubicích je palác Pardubice, budova ČSOB pojišťovny, které ona sama považuje za nepodařené. Některým lidem se také nelíbí palác Magnum, na kterém se Nacu podílela. Stavbu, která zastavěla roh třídy Míru, považuje za velmi kvalitní.
    "Když se zeptáte odborné veřejnosti, tak považují tento objekt za jeden z nejzdařilejších v Pardubicích. Je to jen otázka času, aby si na něj lidé zvykli," uvedla.
    Kromě architektky Nacu se konkurzu účastnil Vladimír Lavrík z České Lípy a Aleš Klose z Pardubic. Na výběru městského architektka se podílel architekt David Vávra. Pardubice měly naposledy alespoň poradní orgán složený z architektů tří generací v roce 2006. Jeho činnost po roce skončila. V ní působil architekt Klose.
7 komentářů
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
pekny
vědma
21.05.09 07:55
Pardubice osklive mesto
karlik
21.05.09 04:29
2 karlik
mufna
21.05.09 07:43
zoa
22.05.09 07:24
Městskou architektkou Pardubic...
patriot
22.05.09 02:16
zobrazit všechny komentáře