Liberec vybral dodavatele stamilionových projektů, zatím je tají

Vložil
ČTK
03.03.2011 13:15
Liberec

Liberec - Nové vedení Liberce vybralo stavební firmy, které pověří dostavbou bazénu a rekonstrukcí budovy městských lázní. Novinářům to dnes řekl náměstek libereckého primátora Jiří Šolc (Liberec občanům). Jména společností, které v soutěži uspěly, ani částku, za níž mají práce provést, zatím město nezveřejnilo. Učiní tak až poté, kdy dostanou tyto informace zastupitelé.

    Náklady na přestavbu lázní by měly překročit 300 milionů korun, dostavba bazénu má podle dřívějších informací stát asi 140 milionů. Projekty mají být hrazeny z evropských zdrojů prostřednictvím integrovaného programu rozvoje města Lidové sady. Proti předpokladům se prý výsledné ceny podařilo snížit. "Jsou nižší, než byly v zadávacích podmínkách," poznamenal Šolc. Zastupitelé by o projektech měli jednat ještě v březnu.
    O dostavbu bazénu projevili zájem čtyři uchazeči a dva z nich byli vyloučeni. Lázně chtěly rekonstruovat tři firmy. Zakázky zadalo předchozí vedení radnice, podle některých členů nynějšího vedení města malý počet přihlášených může svědčit o tom, že byly "ušity na míru" jedné z libereckých firem. Podobné spekulace se však nepotvrdily. Šolc řekl, že hodnotící komise zasedala několikrát a nabídky posuzovala asi dva měsíce. Obě stavby by prý měly začít ještě letos. "Nic se nemění. Nepotvrdily se ani spekulace, že by byly projekty předražené," uvedl náměstek.
    Primátorův náměstek pro ekonomiku Jaromír Baxa (Změna pro Liberec) řekl, že počet uchazečů o zakázky byl nízký, podle něj nižší než u některých podobných staveb, které v poslední době v Česku vznikaly. Podobný názor má i Zuzana Kocumová (Unie pro sport a zdraví). "Myslím si, že některá kritéria skutečně byla postavena na základě určitých předpokladů," uvedla. Další z členů vedení města ale nízký počet zájemců, především u lázní, zdůvodňovali mimo jiné obtížností rekonstrukce.
    Nové vedení Liberce na začátku roku oznámilo, že chystá analýzu projektů, které mají být financovány prostřednictvím integrovaných programů rozvoje města. Minulá radnice tyto programy připravila tři. Kromě Lidových sadů ještě Rochlice a Atraktivní a kvalitní život v Liberci. Město z nich do roku 2015 může získat dotace na akce dohromady za zhruba 1,5 miliardy korun.
0 komentářů
přidat komentář

Související články