Kutná Hora chce vybudovat sportovní halu za 40 milionů korun

Vložil
ČTK
23.02.2012 18:15
Kutná Hora

Kutná Hora - Kutná Hora chce vybudovat halu pro sálové sporty, kterou by využívali školáci a místní sportovní oddíly. Vznikla by v prostoru mezi střední průmyslovou školou a Základní školou Kamenná stezka. Náklady město předpokládá ve výši 40 milionů korun, řekl dnes novinářům starosta Ivo Šanc (Šance pro Kutnou Horu).

    Hala s hledištěm pro 200 až 300 lidí má dopoledne sloužit školákům a odpoledne oddílům sálových sportů, jako jsou házená, florbal, košíková, volejbal či futsal. "Studie by měla být hotova do konce března. Pak budou následovat další procesy - projektování, územní rozhodnutí, stavební povolení a výstavba tak, aby v příštím roce už ta hala stála," dodal Šanc.
    Podle něj stavba bude architektonicky poměrně složitou a citlivou záležitostí, protože nesmí narušovat ráz klasicistní budovy Kamenné stezky, ani funkcionalistické budovy průmyslové školy. Město chce část peněz na výstavbu získat od ministerstva školství a část také od kraje. Se záměrem se při nedávné návštěvě Kutné Hory seznámil hejtman David Rath (ČSSD), který podle Šance městu přislíbil finanční podporu.
    Výstavba nové haly podle starosty nemění nic na původních plánech týkajících se vybudování sportovní haly v areálu Na Klimešce. Ke stavbě za 150 milionů korun, která by měla mít dva sály o rozměrech házenkářského hřiště, má město už delší dobu zpracovanou architektonickou studii. Dosud ale na výstavbu nesehnalo peníze. "Tato hala by měla mít širší regionální význam a vzhledem k poloze nepředpokládáme masové využití ze strany škol," dodal Šanc.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
to bude krása
...bo
24.03.13 07:07
zobrazit všechny komentáře

Související články