Investorka převzala od stavbařů Českou poštovnu na Sněžce

Vložil
ČTK
15.01.2008 22:10
Praha

Pec pod Sněžkou (Trutnovsko) - Novou Českou poštovnu na vrcholu Sněžky už od stavbařů převzala investorka. ČTK o tom dnes informoval Pavel Klimeš ze stavební firmy Klimeš, která měla zakázku na starosti. Investorka stavbu původně odmítala převzít kvůli některým vadám budovy. Termín zpřístupnění poštovny, kterou v srpnu jako nedodělanou otevíral prezident Václav Klaus, stále zůstává nejasný.
    Investorka Jaroslava Skrbková převzala poštovnu 21. prosince 2007, tedy téměř o měsíc později, než bylo v plánu. Kolaudace se původně měla uskutečnit v prosinci. K otevření budovy je podle Klimeše nutné dokončit zázemí v podzemní části stavby a také část vnitřního vybavení poštovny.
    Stavební práce na poštovně, jež je složena z dřevěných dílů a ze skleněných tabulí, začaly v létě 2006 úpravou základů původní České boudy. Moderní budova, kterou navrhli architekti Martin Rajniš a Patrik Hoffman, nabídne v budoucnu turistům občerstvení, služby poštovny, informace o Krkonoších a také výstup na vyhlídkovou terasu na střeše objektu.
0 komentářů
přidat komentář