Hradec Králové vypíše nový tendr na stavbu autobusového nádraží

Zdroj
Zdeněk Rychtera
Vložil
ČTK
08.03.2006 17:30
Praha

    HRADEC KRÁLOVÉ - Radnice v Hradci Králové vypíše v nejbližších dnech znovu tendr na stavbu nového autobusového nádraží v hodnotě asi půl miliardy korun. Požadavky výběrového řízení schválila rada města v úterý. Vypustila z nich přitom podmínku týkající se prověření firem Národním bezpečnostním úřadem, kvůli které minulý tendr zrušil antimonopolní úřad. ČTK to dnes řekl náměstek primátora Josef Malíř.
    Magistrát mohl proti verdiktu úřadu podat rozklad. Kvůli riziku velkého zdržení se ale radnice rozhodla pro úplně nový tendr. "Pokud by šlo vše hladce, vítěz by mohl být známý v květnu a stavba by mohla začít v létě," řekl Malíř. Pokud by se autobusový terminál nepodařilo dokončit do závěru roku 2007, přišlo by město o dotaci 62 milionů korun z fondů EU.
    V prvním tendru zvítězilo konsorcium firem v čele se společností ŽS Brno, které nabídlo cenu 437 milionů korun bez daně z přidané hodnoty. Proti výsledku se ale k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže odvolala společnost Skanska CZ, která skončila s cenou 459 milionů korun na druhém místě.
    Firmě se nelíbilo, že společnost ŽS Brno údajně nesplnila jednu z podmínek tendru, která se týkala prověření Národním bezpečnostním úřadem. Antimonopolní úřad ale konstatoval, že tato podmínka v tendru vůbec být neměla, a soutěž proto nařídil zrušit.
    Krajské město dosud žádné klasické autobusové nádraží nemá a jeho výstavba je jednou z největších priorit radnice. Autobusy nyní odjíždějí od provizorních stání u vlakového nádraží a z nedaleké panelové plochy.
0 komentářů
přidat komentář