Frekventovaný podchod k nádraží v Brně ozdobí legální graffiti

Vložil
ČTK
25.08.2006 18:35
Brno

Brno - Frekventovaný průchod z Josefské ulice do podzemí pod brněnským hlavním železničním nádražím budou lemovat legálně provedené graffiti, umělecké výtvory mladých sprejerů. Městská rada se rozhodla, že raději nechá na tomto místě koncepčně tvořit zručné sprejery, než aby prostor ponechala vandalům. Primátor Brna Richard Svoboda se ale obává, že ani legální plocha pro graffiti neomezí škody na majetku ve městě, které mládež barevnými spreji pravidelně způsobuje.

    S námětem na využití stěn průchodu přišla městská rada. Představitelé městské části Brno-střed nyní z návrhů sdružení výtvarníků Canart vyberou motivy pro výzdobu. "Čekáme na jejich návrhy, ale ještě jsme žádné neobdrželi," řekl dnes ČTK mluvčí městské části Roman Burián.
    Sprejeři způsobují v centru Brna každoročně mnohamilionové škody na památkách, soukromém i městském majetku. Podle primátora Richarda Svobody to neovlivní ani případné zřízení dalších legálních ploch. "Osobně mám pochybnosti, jestli to má nějakou spojitost s množstvím znehodnocených fasád ve městě. Ti lidé hledají kus adrenalinu, přestupování pravidel," řekl dnes novinářům primátor.
    Předákům městské části Brno-střed se v boji s vandalskými sprejery osvědčilo jejich výtvory okamžitě odstraňovat. "Když se to nechá být, na stejném místě jich stále přibývá," uvedl Burián.
2 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
idiotský nápad
vubl@atlas.cz
28.08.06 08:08
ne zase tak idiotský
jirka
28.08.06 10:48
zobrazit všechny komentáře

Související články