Florentinum v centru Prahy je po 20 měsících stavby zkolaudované

Vložil
ČTK
30.10.2013 21:45
Praha

Praha - Rozsáhlá kancelářská a obchodní budova Florentinum v centru Prahy je po 20 měsících od zahájení stavby zkolaudovaná. Pravomocný kolaudační souhlas byl vydán 18. října, informovala dnes investiční skupina Penta, které budova patří. První nájemníci se do budovy nastěhují v lednu 2014, nyní je celkem pronajato 70% plochy.
    Penta zároveň v minulých dnech zahájila opravu vozovky ulice Na Florenci, kde Florentinum stojí. "Oprava bude dokončena v listopadu 2013 a Penta za ní zaplatí téměř osm milionů korun," uvedl mluvčí Penty Martin Danko. Dodal, že po dobu rekonstrukce bude v ulici Na Florenci zachován obousměrný provoz.
    Největším potvrzeným nájemcem kanceláří jsou poradenská společnost Ernst & Young a advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners. Nové sídlo zde nalezne i sám investor, tedy Penta Investments.
    Z obchodníků se do budovy nastěhuje řetězec Interspar, který obsadí 1100 m², prodejce hodinek Koscom s 540 m² a síť prodejen drogerie a parfumerie Rossmann s 520 m².
    Budova nabízí celkem 49.000 m² hrubé plochy kanceláří v devíti podlažích, 7860 m² obchodních ploch, 3426 m² skladů a 602 parkovacích míst. Součástí je 3000 m² velké centrální náměstí a rekultivovaná historická Desfourská zahrada. Florentinum se tak stalo největší administrativní budovou v Praze postavenou v jedné stavební etapě.
    Stavba vyšla na 200 milionů eur, tedy zhruba 5,1 miliardy korun. Z toho 110 milionů eur (2,84 miliardy korun) dostala Penta jako úvěr od konsorcia tří bank - UniCredit Bank Czech Republic, Komerční banky a Raiffeisenlandesbank Oberösterreich.
    Penta budovu České typografie, bývalého sídla deníku Rudé Právo, koupila od rakouské společnosti S+B CEE Beteiligungsverwaltungs v lednu 2010. Stavba začala v březnu loňského roku. Budova bude uvedena do plného provozu v ledna příštího roku, slavnostní otevření prostor plánuje Penta na jaro 2014.
0 komentářů
přidat komentář

Související články