Festival Signal rozsvítí pražské památky, parky i náměstí

Vložil
ČTK
15.10.2015 10:00
PrahaPraha - Dvě desítky světelných instalací a projekcí na historické domy v centru města budou ode dneška do neděle po večerech lákat zájemce na festival světla Signal. Pořadatelé akce nabízející neobvyklé vizuální zážitky v kulisách města očekávají kolem půl milionu návštěvníků, zájemcům proto doporučují jednosměrnou trasu po dvou desítkách zastávek programu.

    Světelné atrakce se rozzáří dnes v 19:00 a budou v provozu do neděle vždy do 24:00. Festival uvede čtyři videomappingy, z nichž jeden bude promítán uvnitř velikého stanu, který kvůli tomu vyrostl na Klárově. Jde zároveň o jedinou placenou projekci, vstupenky se budou prodávat i na místě za 190 korun.
    Jedním z největších lákadel festivalu je podle pořadatelů velkoformátový trojrozměrný videomapping na Letohrádek Kinských. Jeho autorem je turecká skupina OUCHHH, která pomocí abstraktních prvků a algoritmů transformuje klasicistní památku do podoby parametrické architektury.
    Čtvrteční zahájení festivalu se odehraje u jedné z největších instalací, obrovské světelné sítě zavěšené v prostoru nad náměstím Jana Palacha. Dílo připomínající rybářské sítě je vytvarované na základě dat o různých výškách vln cunami napříč oceánem, které vznikly při zemětřesení v Chile v roce 2010.
    Program, doporučená trasa i informace o doprovodných akcích jsou na www.signalfestival.com.
0 komentářů
přidat komentář

Související články