Eltodo uspělo u památkářů s přestavbou Národního domu v K. Varech

Vložil
ČTK
20.12.2006 13:30
Karlovy Vary

Karlovy Vary - Společnost Eltodo požádala o udělení územního rozhodnutí na rekonstrukci a dostavbu Národního domu v Karlových Varech. Umožnil jí to, mimo jiné, souhlas Národního památkové úřadu. Posuzoval už druhou variantu architektonické studie poté, co měl k první variantě námitky. Dalším krokem v přípravě modernizace bývalého secesního hotelu Národní dům nyní bude předložení dokumentace ke stavebnímu řízení. ČTK to dnes sdělil mluvčí Eltoda Jan Rafaj.

    Hlavní projektant po námitkách památkářů upravil architektonickou studii. Památkový ústav ke druhé, schválené variantě konstatoval, že posuzovaný návrh lze hodnotit jako ucelený a kvalitní, provedený zcela soudobě, avšak kontextuálně zasazený do architektonicko-historického výrazu a vývoje karlovarské architektury, poznamenal mluvčí.
    "Druhá varianta nic nezměnila na vnitřním uspořádání objektu. První dvě nadzemní patra budou sloužit jako obchodní centrum plynule navazující na pěší zónu ulice Zeyerovy a ulice Varšavské. Větší část dostavby, tedy pět podlaží, bude sloužit pro potřeby hotelu. V této nové části hotelu bude umístěno 125 z celkových 200 pokojů," uvedl Rafaj.
    Dalším krokem v přípravě rekonstrukce a dostavby hotelu Národní dům bude předložení dokumentace ke stavebnímu řízení. "Podle harmonogramu tak Eltodo učiní nejpozději do devíti měsíců od nabytí právní moci územního rozhodnutí," uvedl mluvčí Eltoda.
    Společnost Eltodo Praha, která zaplatila městu za Národní dům zhruba 21 milionů korun, jej hodlá přestavět na multifunkční objekt. Stavba začne patrně během příštího roku, nejdéle ale do září, a skončit by měla podle předloženého záměru do jara 2009. Náklady na rekonstrukci dosahují asi 700 milionů korun.
    Karlovarský magistrát se snažil zchátralý Národní dům v minulosti prodat několikrát. O 14 let uzavřený objekt ale nikdo nestál. Proto magistrát snížil cenu z původních 42 milionů korun asi na 21 milionů korun. Firmu Eltodo si vybral loni ve výběrovém řízení ze dvou zájemců.
0 komentářů
přidat komentář

Související články