Brněnští radní schválili směnu pozemků pro stavbu atletické haly

Zdeněk Meitner
Vložil
ČTK
10. 01. 2017 17:45


Brno - Brněnští radní dnes schválili směnu pozemků, městu to má umožnit stavbu atletické haly. Společnosti CD XXI převede město za pozemky mezi dálničním přivaděčem a ulicí Netroufalky několik pozemků v různých částech Brna. Celkem jde o směnu v hodnotě zhruba 81 milionů korun. Musí ji ještě schválit zastupitelstvo a optimistické odhady hovoří o tom, že stavět by se mohlo už na začátku příštího roku, řekl dnes na tiskové konferenci po jednání rady náměstek primátora Richard Mrázek.


Pozemek pro halu je jedním z posledních v oblasti univerzitního kampusu, jde zhruba o dva hektary. Firma, s níž město bude směňovat, dostane například pozemky v Králově Poli, u ulice Dornych, pozemky, které jsou pod již provozovanými stavbami v Bystrci a ve Starém Lískovci a také nemovitost v Leitnerově ulici. "K tomu ještě společnost městu doplatí zhruba pět milionů korun," řekl Mrázek.

Stavbu za půl miliardy korun chce město co nejvíce urychlit. "Když zastupitelstvo směnu odsouhlasí, vypíšeme výběrové řízení na zpracovatele projektové dokumentace, který bude odpovědný za vydání územního rozhodnutí i stavebního povolení. A za rok by bylo možně začít stavět," řekl Mrázek.

Město se k výstavbě haly s hledištěm pro 2000 diváků zavázalo v memorandu, které podepsalo loni v listopadu společně s Masarykovou univerzitou a Českým atletickým svazem. Cílem je vyřešit dlouhodobě neutěšenou situaci brněnské atletiky. Atleti totiž nemají v případě nepříznivých povětrnostních podmínek kde trénovat a uchylují se do různých tělocvičen.

Hala bude mít jak běžecký ovál, tak sektory pro technické disciplíny. Využívat ji budou i studenti fakulty sportovních studií, která sídlí naproti přes silnici.
0 komentářů
přidat komentář

Související články