V Perském zálivu se staví mnoho hotelů včetně největšího na světě

Vložil
ČTK
03.12.2007 16:35
Plzeň

Dubaj - V zemích v Perském zálivu se v současnosti staví nové hotely za 18 miliard dolarů (322,1 miliardy Kč). Mezi nimi je i hotel, který se má stát největším na světě. Vyplývá to z údajů, které zveřejnila dubajská investiční společnost ProLeads. Region má nyní vysoké příjmy z prodeje ropy a tyto peníze se snaží investovat do dalších oblastí ekonomiky, hlavně do rozvoje turistiky.
    V Dubaji má vzniknout Asia-Asia Hotel za 1,63 miliardy dolarů. Hotel bude mít 6500 pokojů, a překoná tak současný největší hotel na světě, kterým je MGM Grand v Las Vegas. Mubala Development Co., která je investiční agenturou Abú Zabí, zase staví nejdražší hotel v regionu. Hotelový komplex MGM Grand Hotel v Abú Zabí bude stát tři miliardy dolarů. Celkem se má v  SAE do konce roku 2010 otevřít kolem 100 nových hotelů s 30.000 pokoji, napsala agentura Reuters.
    Mezi země Perského zálivu patří Spojené arabské emiráty, Saúdská Arábie, Katar a Bahrajn. Podle analytiků jsou tyto země nyní zhruba v polovině obrovského stavebního rozkvětu. Největší investice plánují SAE, kde se staví, nebo je v plánu výstavba hotelů za 12,7 miliardy dolarů.
0 komentářů
přidat komentář