Od A do Z. Svět Isay Weinfelda

Zdroj
ComPRess Praha
Vložil
Tisková zpráva
16.12.2014 15:15
Isay Weinfeld
Isay Weinfield Arquitectura

foto: Eliseu Cavalcante
Isay Weinfeld není jen nejžádanějším architektem současné brazilské architektury, ale i úspěšným designérem, scénografem a filmovým tvůrcem. Ucelený průřez jeho dílem bude právě k vidění ve vídeňském centru architektury Az Wien v MuseumsQuartieru.
Weinfeld vytvořil citlivý, elegantní a moderní architektonický styl s brazilským charakterem. Vídeňská výstava přibližuje Weinfeldovu filosofii. Nabízí průřez celým spektrem jeho práce: od nábytku a designových objektů, přes vybavení interiérů firem a restauraci, projety rodinných domů, kancelářských a bytových objektů až k úpravám náměstí a veřejných prostranství. Výstava je cestou skrze vesmír jeho kreativity. Vede od kliky ke kancelářské budově, od divadelní scény k interiéru McDonaldu, od kolébky k rakvi, ale i od instagramové instalace po zátiší, mísu s ovocem. Az W představí i projekty z oblasti filmu a fotografie. Jako filmař klade Isay Weinfeld velký důraz na vyprávění a inscenaci.
V únoru 2014 vyhrál Weinfeld architektonickou soutěž na úpravu centrálně položeného prostoru v okolí historického Vídeňského bruslařského spolku (Wiener Eislaufverein), hotelu Intercontinental a Koncertního domu (Konzerthaus) (www.dasbesondereprojekt.at).

Vernisáž: 17. prosince 2014, 19:00 hodin, Az W Podium
Výstava: 18. prosince 2014 - 23. února 2015
Architekturzentrum Wien / Alte Halle. Museumsplatz 1 im MQ, 1070 Wien

> www.azw.at/event.php?event_id=1545
0 komentářů
přidat komentář