Jitka Ressová: Můj baťovský domek

Vložil
Tisková zpráva
15.05.2012 10:50
Zveme Vás na výstavu "Můj baťovský domek". Výstava prezentuje současné úpravy baťovského bydlení a jejím cílem je konfrontovat někdejší záměry tvůrců s novými požadavky a představami, které jsou na bydlení kladeny současnými obyvateli.

Na výstavě jsou představeny vybrané zdařilé a v nějakém ohledu zajímavé rekonstrukce různých typů baťovských domků. Omezení, ať už prostorová nebo daná regulací, nemusí být nutně omezením v individuálním a kreativním využití obytného prostoru. Na výstavě je prezentováno devatenáct rekonstrukcí na přehledných schematech a půdorysech, které doplňují fotografie Libora Stavjaníka dokreslující vnitřní atmosféru bydlení a obraz ze života v domě.

Výstava je určena pro obyvatele domků, odbornou i laickou veřejnost, představitele města i zástupce památkové péče. Chce přispět k úvahám o tom, jak pracovat s chráněnou lokalitou a vyvolat diskuzi o současném stavu těchto budov.

Výstava bude mít dvě části, exteriérovou a hlavní expozici v baťovském domku. Hlavní část výstavy se uskuteční v interiéru baťovského čtvrtdomku na Letné (Vysoká 1029) a exteriérová část je umístěna pod Velkým kinem na Náměstí práce ve Zlíně.Jitka Ressová:  Můj baťovský domek
Termín výstavy: 19. 5. - 10. 6. 2012
Místo expozice: čtvrtdomek, Vysoká 1029, Zlín, Letná
Exteriérová část výstavy: prostorové schéma půldomku na travnaté ploše pod Velkým kinem, Zlín
Otevřeno: po-pá / 16-20h, so-ne / 14-18h nebo po telefonické dohodě 605826655
Vernisáž proběhne v sobotu 19. 5. 2012 v 17h u exteriérové části výstavy, následně bude pokračovat v hlavní expozici ve čtvrtdomku na Letné
Doprovodný program: workshop "..jak se zdí" v pátek 1. 6. 2012 od 12h u exteriérové části výstavy před Velkým kinem
 
Projekt byl podpořen z prostředků Specifického vysokoškolského výzkumu pro rok 2012
Poskytovatel grantu na realizaci výstavy je Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze
 
Doprovodný program:
- produkce záznamu výpovědí o životě v baťovském domku
- workshop "..jak se zdí"
- diskuze o fenoménu baťovského domku
- reprodukovaná hudba
- občerstvení
0 komentářů
přidat komentář

Související články