Co může vyrůst v arboretu? - pozvánka na výstavu

Zdroj
Slezské zemské muzeum
Vložil
Tisková zpráva
09.07.2013 09:15
Výstavy

Zajímavou sondu do budoucnosti Arboreta Nový Dvůr nabízí nová výstava Slezského zemského muzea. Nechte se zlákat pestrými a neotřelými vizemi a vstupte do světa, který je zatím jen fantazií, ale mohl by se stát skutečností.

Co může vyrůst v arboretu?

Arboretum Nový Dvůr
Vernisáž 10.7. 2013 v 16:00 hodin

Konání výstavy 11.7. – 1.9. 2013Sférické kino, divadlo, kavárna nebo minifarma. Takovou podobu Arboreta v Novém Dvoře si představují budoucí architekti z Ostravy. Dvanáct studentů z Katedry architektury Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě dva semestry hledalo genius loci jednoho z nejkrásnějších výstavních areálů Slezského zemského muzea. Zkoumali jeho možnosti i slabé stránky a hledali cestu, díky které by mohlo novodvorské arboretum zůstat i nadále navštěvovanou a žádanou oázou klidu a odpočinku.  Vycházeli přitom ze současného konceptu rozvoje SZM, jehož některé nápady dál rozvíjeli a přidávali i vlastní představy.
Výsledek této společné práce a nový nevšední pohled na Arboretum tak nyní přináší výstava s názvem Co může vyrůst v arboretu?. Pod záštitou Ing.arch. Tomáše Bindra, Ing.arch. Jana Zelinky a Ing.arch. Jana Kováře vznikly zajímavé studie, které se poprvé představí veřejnosti. Návštěvníci výstavy si mohou prohlédnout nejen tři základní urbanistické studie, ale také konkrétní práce každého ze studentů.Více informací >
0 komentářů
přidat komentář