Pořadatel
Open House Praha

Místo konání
náměstí Jiřího z Poděbrad

Začátek
po 16.5.2022 10:00

Konec
po 30.5.2022 18:00

Odkaz
https://www ...
VýstavyVložil
Michaela Pánková

zpět na článek
Jože Plečnik je architektem, kterého si přivlastňují nejen Slovinci, ale i Češi. Zatímco u nás byla jeho díla po různých peripetiích a obměnách dokončena, některé z jeho vizí pro slovinskou metropoli naplněny nebyly. Přijďte se podívat se na výběr čtyř projektů, které mohly navždy změnit tvář Lublaně. Výstava Plečnikovy nerealizované projekty v Lublani se koná u příležitosti letošního výročí 150 let od narození tohoto významného architekta a najdete ji od 16. do 30. května 2022 na náměstí Jiřího z Poděbrad. K výstavě je připravena i přednáška s kurátorkou Plečnikovy stálé expozice v Lublani Anou Porok a profesorem a architektem Vladimírem Šlapetou, která se uskuteční ve čtvrtek 19. května 2022.
0 komentářů
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.