Vyhlašovatel
Správa pražských hřbitovů

Termín vyhlášení
24.2.2022

Termín odevzdání
st 30.3.2022 12:00

Termín výsledků
30.9.2022

SoutěžeVložil
Markéta Pražanová

zpět na článek
Návrh nové pietní úpravy severní části Ďáblického hřbitova – prostoru pro uctívání a vzdělávání v návaznosti na Čestné pohřebiště popravených a umučených politických vězňů a příslušníků II. a III. odboje a dalších občanů. Součástí řešení bude také využití a adaptace souvisejících stávajících i nových budov. Předpokládá se jemné a citlivé řešení, které bude respektovat limity vyplývající z právního rámce památkové péče, který se na plochu hřbitova vztahuje (národní kulturní památka), a charakteru hřbitova. Stěžejní architekturu tvoří kubistické objekty: dva vstupní pavilony, vstupní brána a hřbitovní zeď. Navržené řešení by mělo být projednatelné a realizovatelné. Zároveň by mělo být udržitelné ekonomicky i ekologicky.
0 komentářů
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.