Pořadatel
Ústav zahradní a krajinářské architektury ZF MENDELU v Brně

Místo konání
Karlachovy sady, Praha Vyšehrad

Začátek
pá 31.8.2018 15:00

Konec
st 31.10.2018 00:00

Vernisáž
pá 31.8.2018 15:00

Odkaz
https://www.facebook ...
VýstavyVložil
Iveta Kopřivová

zpět na článek
Ústav zahradní a krajinářské architektury ZF MENDELU v Brně si Vás dovoluje pozvat na výstavu „ČESKÉ ZAHRADNÍ UMĚNÍ RENESANCE A BAROKA V KONTEXTU EVROPSKÉHO VÝVOJE (1550-1720)“, 
která je jako první z připravovaného cyklu tří osvětově zaměřených výstav výstupem našeho projektu NAKI II „České zahradní umění a krajinářská architektura v kontextu evropského vývoje“. 

Výstava představuje na 32 velkoformátových panelech období renesance a baroka v zahradní kultuře, které poznamenalo tvář a charakter našich sídel i krajiny a stalo se součástí naší kultury a národní identity. 

Následující výstava v roce 2019 se bude zabývat obdobím 18. stol. v českém zahradním umění a krajinářské architektuře v kontextu evropského vývoje. Třetí výstava v roce 2020 poskytne informace o českém zahradním umění a krajinářské architektuře 19. a 20. stol. v kontextu světového vývoje. 
Hlavním cílem výstav je přispět k rehabilitaci zahrady jako kulturního prostředí. 

Krátké neformální otevření výstavy proběhne dne 31.08.2018 v 15:00 hod. v místě konání výstavy v Karlachových sadech v Praze na Vyšehradě. 

Bude nás těšit, přijdete-li výstavu zhlédnout.
0 komentářů
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.