Zlín nechá spočítat, kolik by stálo využití areálu nemocnice

Vložil
ČTK
20.08.2020 07:30
Zlín

P.P. Architects


Zlín – Město Zlín nechá spočítat, kolik by stálo využití areálu zlínské krajské nemocnice podle vítězného návrhu brněnské kanceláře P.P. Architects, který vybrala odborná komise. Novinářům to dnes řekl primátor Jiří Korec (ANO). Kraj chce postavit novou nemocnici na druhé straně města ve Zlíně-Malenovicích, s městem proto řeší využití nemocničního areálu. Kraj i město vybraly po dvou architektonických kancelářích, které zpracovaly urbanistické koncepce, komise vybrala minulý týden projekt kanceláře P.P. Architects.


Na základě studie město zadá externímu subjektu ekonomické zhodnocení dané lokality, které bude zahrnovat náklady na rekonstrukce objektů, demolice a stavbu nových objektů, zavedení a napojení sítí, vybudování dopravní infrastruktury a také veřejného prostoru a dalších úprav podle vítězné studie.

"Musíme postupovat s péčí řádného hospodáře. Musíme si tedy nechat nezávisle posoudit výtěžnost daných pozemků. Cílem je ekonomický propočet vítězného návrhu, tedy náklady na odstranění neperspektivních staveb, náklady na vybudování nové infrastruktury, jako jsou vozovky a další zpevněné plochy, vodovody, kanalizace, elektro, plynu, nebo vybudování veřejného prostranství. Dále výpočet pozemků, které jsou ekonomicky využitelné, to je kolik metrů čtverečních lze případně tržně prodat pro komerční nebo residenční využití a za jakou cenu," uvedl Korec. Město podle něj zajímá, kolik budou stát rekonstrukce budov, které v areálu zůstanou, na kolik vyjde vybudování nových objektů a kolik by stál prodej bytů či kancelářských prostor.

Po zhodnocení radnice připraví návrh smlouvy mezi městem, Zlínským krajem a zřejmě i nemocnicí coby současným vlastníkem pozemků a budov v areálu. Smlouva bude obsahovat cenu za odkup pozemků v areálu i vypořádání pozemků v Malenovicích v místě, kde by měla stát nová nemocnice, a které vlastní město a kraj má o ně zájem.

"Jak jsem již vícekrát veřejně prezentoval, vítám aktivitu kraje investovat do zdravotnictví ve Zlíně. Ve chvíli, kdy bude výše uvedená smlouva nachystána, bude předložena jak Radě města Zlína, tak Zastupitelstvu města Zlína," uvedl Korec. Podle něj však bude zhodnocení nemocničního areálu trvat minimálně měsíc. Zastupitelstvo města tak zřejmě věc nestihne projednat před říjnovými komunálními volbami, jejichž hlavním tématem bude zřejmě souhlas či nesouhlas se stavbou nové krajské nemocnice.
2 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
černozem
Petra
20.08.20 08:40
Pro upřesnění
ferdos
20.08.20 06:05
zobrazit všechny komentáře

Související články