Žižkovské pavlače za 830 milionů budou dokončeny na podzim 2021

Vložil
ČTK
13.08.2019 14:30
Praha

Žižkov

Architekt: Dimenze 11 s.r.o. / Břetislav Lukeš
Projektant: OMEGA project s.r.o.
Praha – Bytový projekt Žižkovské pavlače za 830 milionů korun v pražské Koněvově ulici by měl být dokončen na podzim roku 2021. Investory jsou developerská společnost Moravská stavební - Invest a investiční skupina RSBC. Vznikne tam 141 bytů a maloobchodní prostory. RSBC to dnes sdělila ČTK v tiskové zprávě.

"Žižkov je dnes atraktivní pražskou lokalitou spojující tradice a duch velkoměsta. Koněvova ulice je jednou z jeho hlavních tepen. Je zde výborná dostupnost do centra a také příroda na dosah ruky," uvedl obchodní ředitel společnosti Moravská stavební - Invest Jaroslav Smrčka.

Projekt podle něj respektuje tradiční charakter žižkovských ulic, které vznikly na začátku 20. století. Dvě historické budovy, které na pozemku stojí, budou zrekonstruovány. "Jde o projekt kombinující původní historickou zástavbu s moderní architekturou. Trendy vycházejí vstříc požadavkům na ekologickou a energetickou šetrnost," doplnil finanční ředitel RSBC Jan Ditz.

Budovy nabídnou 141 bytů o dispozicích 1+kk až 4+kk od druhého do osmého podlaží. V přízemí budou maloobchodní prostory. Podzemní část je vyhrazena pro parkování.

Moravská stavební - Invest je developerská společnost, která na českém trhu působí od roku 1998. Soustředí se na výstavbu hlavně v Praze a Brně. Investiční skupina RSBC vznikla v roce 1998 původně jako správce restituovaného majetku rodiny Schönfeldů. Orientuje se na investice do průmyslu, zemědělství, komerčních a bytových nemovitostí a nových technologií.

Podle údajů Českého statistického úřadu zahájily stavební firmy v Praze letos v prvním pololetí stavbu 1990 bytů v bytových domech. Meziročně je to o tři čtvrtiny více, proti rekordnímu roku 2008 však o dvě pětiny méně. Podle studie Sdružení pro architekturu a rozvoj může v Praze v roce 2030 chybět až 50.000 bytů. Důvodem je pomalé tempo povolování bytové výstavby. V hlavním městě je podle strategického plánu potřeba ročně zhruba 6000 nových bytů. Od roku 2010, kdy se povolování výrazně zpomalilo, je ovšem v průměru povoleno zhruba 3000 bytů za rok.

Nedostatečná nabídka je podle analytiků jednou z příčin výrazného cenového růstu bytů v posledních letech. Od poloviny roku 2015 se v hlavním městě prodejní ceny zvýšily zhruba o 90 procent na 102.058 korun za metr čtvereční. Ceny se podle analytiků zvyšují také kvůli rostoucím cenám pozemků, stavebních prací a materiálů. Dále zmiňují vysoké daňové zatížení nebo zbytečné technické požadavky.
0 komentářů
přidat komentář