Za zbourání ruiny zaplatí Ústí nad Labem přes 83 milionů

Vložil
ČTK
06.08.2009 13:45
Ústí nad Labem

Ústí nad Labem - Za zbourání nedostavěného sektorového centra, které už déle než 20 let stojí v ústecké čtvrti Severní Terasa, dá město Ústí nad Labem přes 83 milionů korun. Zastupitelé dnes schválili vítěznou firmu AZ Sanace, která akci provede. Místo ruiny bude nové dopravní hřiště a sportoviště.
    Radnice se snažila s centrem něco udělat již řadu let, soudila se ale s  investorem, který stavbu získal v 90. letech minulého století a chtěl ji přebudovat na obchodní centrum. Jeho záměr ale nevyšel. V posledních letech stavbu rozebírali sběrači kovů, často tam přespávali bezdomovci. Soud skončil v  loňském roce.
    Na zbourání centra má město slíbené dotace z evropských fondů. Primátor Jan Kubata (ODS) dnes na zastupitelstvu řekl, že město tak zaplatí jen 7,5 procenta z celkové částky na zbourání sektorového centra.
    S výběrem dodavatele dnes nesouhlasili komunisté, hlavně kvůli údajné nabídce společnosti Explosia, která prý nabídla centrum strhnout o asi 30 milionů korun levněji než vítěz výběrového řízení. Kubata dnes takové tvrzení odmítl, podle něj se firma do výběrového řízení nepřihlásila a přidělení zakázky jí by bylo nezákonné. Jaroslav Kubín (KSČM) naopak argumentoval dopisem, podle kterého firma město oslovila.
3 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
K zamyšlení
Pietro
07.08.09 11:12
Není hnus jako hnus...
Pietro
18.08.09 06:35
zobrazit všechny komentáře

Související články