fermacell®

fermacell®

James Hardie Europe GmbH, o.s. Praha

Hlavní obrázek

James Hardie Europe GmbH, o.s. Praha

reprezentuje na českém a slovenském trhu společnost James Hardie Group, která je světovým lídrem ve výrobě vláknocementových desek pro fasádní Hardie® obklady. Současné portfolio společnosti tvoří tři silné produktové značky – fermacell®, Hardie® a Aestuver®. Přednosti sádrovláknitých, cementovláknitých desek a podlahových prvků fermacell® - požární bezpečnost, akustika, statika, zdravé bydlení, široký sortiment, obchodní servis, rozsáhlá certifikace a tradice značky – čeští a slovenští architekti i jejich zákazníci znají a využívají je v širokém spektru staveb.

Vláknocementové Hardie® obklady charakterizuje dlouhá životnost a odolnost, silnou stránkou je také vzhled a design fasády s velkým výběrem barev, tvarů a textur. Systémová řešení požární ochrany nabízí protipožární desky Aestuver®.

Sádrovláknité desky fermacell®

jsou ideálním doplňkem produktového portfolia společnosti James Hardie. První sádrovláknitá deska opustila výrobní linku na počátku 70. let v závodě fermacell® v Münchehofu u Goslaru v Německu. To položilo základ úspěchu značky fermacell®. Vysoce kvalitní, extrémně stabilní deska zásadně změnila celý stavební průmysl sádrokartonových konstrukcí, a značka fermacell® se stala velkou a silnou. V současné době představují sádrovláknité desky fermacell® a desky odolné vůči vodě a povětrnostním vlivům Powerpanel® H2O rychlý a ekonomický koncept pro všechny oblasti vnitřní konstrukce. Průkopnické inovace učinily z fermacell® jednu z nejznámějších stavebních značek a lídra na evropském trhu s vysoce kvalitními sádrovými a cementovými deskami.

Fasádní Hardie® obklady z vláknocementu

byly speciálně vyvinuty, aby odolaly všem přírodním vlivům, a přitom neztratily přirozenou krásu. Obklady Hardie® Plank a Hardie® Panel sjednocují výhody vláknocementu, jako stabilita a odolnost vůči povětrnostním vlivům s přirozeným dojmem fasády budovy, která ani v průběhu let neztratí svoji krásu. Díky technologickým inovacím jsou Hardie® produkty výkonnější než jiné fasádní obklady. Panely i plaňky byli vyvinuty tak, aby odolaly vlhkosti i mokru, mrazu i UV záření, jsou bezúdržbové, nehořlavé a nepodléhají plísním. Plaňky Hardie® Plank a panely Hardie® Panel je možné různě instalovat a kombinovat, a vytvářet tak zajímavý a atraktivní vzhled fasády. Vláknocementová deska je k dostání v 21 vysoce kvalitních barvách, díky kterým je možné vytvořit jak moderní nadčasový design, tak i klasickou elegantní fasádu.

 

REFERENČNÍ PROJEKTY

Nástavba Vesper Homes v Praze aneb Praha do věží

Zajímavý a náročný projekt střešní nástavby se třemi loftovými byty s celkovou užitnou plochou 300 m2 na pražských Vinohradech na rohu ulic Šafaříkova a Jana Masaryka od firmy Vesper Homes., která i tady využila pro obklady svých stěnových panelů sádrovláknité desky fermacell®.

 

Materiály a konstrukce s deskami fermacell® a obklady Hardie® v prostorách nové radnice ÚMČ Praha 12

Všechny odbory ÚMČ Praha 12 a veškerá činnost se na podzim 2021 přesunuly do nové radnice, jejíž tři budovy u třídy Generála Šišky v Modřanech evokují podle autorů projektu podobu tří kostek cukru. Na opěrné zdi a exteriérové podhledy nové budovy byly v průběhu výstavby instalovány cementovláknité desky fermacell® Powerpanel H2O a vláknocementové obklady z Hardie® panelů.

 

Modulární přístavba bloku ortopedie pro Karvinskou hornickou nemocnici od KOMA MODULAR

Objekt Karvinské hornické nemocnice se v roce 2020 dočkal rozšíření o novou přístavbu oddělení ortopedie. S ohledem na rychlost a efektivnost realizace vedly již počáteční úvahy investora nemocnice k uplatnění modulárního systému. Autorem projektu byl třinecký petit atelier s.r.o. a jeho tým profesionálů pod vedením jednatele Jana Beneše. Moduly dodávala KOMA MODULAR a díky svým vlastnostem se v nich opět uplatnily sádrovláknité desky fermacell®.

 

Podlahové prvky fermacell splnily i náročné požadavky investora obnoveného horského komplexu Petrovy boudy

Na dřevěném trámovém stropu se plně uplatnily suché podlahové prvky fermacell®. Skladbu podlahy stropu nad 2.NP tvoří (ve směru od trámového stropu) záklop, voštinový systém fermacell® 60 mm, vyrovnávací podsyp fermacell® (20 mm), roznášecí deska fermacell® 10 mm pod podlahové topení, systém podlahového vytápění pro suché systémy Rehau a podlahový prvek fermacell® 2E22, tvořený dvěma deskami fermacell® 12,5 mm.

Realizace a projekty

GALERIE

Použití sádrovláknitých desek fermacell® v budovách pro vzdělávání a sport

Školka v obci Martinice, realizace firma NemaVzdělávací centrumTělocvična Dolní Bukovsko, realizace Nema

 

Použití sádrovláknitých desek fermacell® v nemocnicích a administrativních budovách

Nemocnice Agel, ŠternberkKarvinská hornická nemocnice, realizace KOMA modularBezpečnostní konstrukce s třídou bezpečnosti RC3

 

Použití sádrovláknitých desek a podlahových prvků fermacell® v stavbách pro bydlení

Rekonstrukce podkroví

 

Podlahové systémy fermacell®


 

Systém podlahového vytápění fermacell® Therm25