Werichova vila v Praze 1 se otevře veřejnosti příští rok

Vložil
ČTK
16.04.2008 13:50
Praha

Praha - Takzvaná Werichova vila na Kampě v Praze 1 se otevře veřejnosti příští rok. Nejprve je nutné dokončit její opravu, která začala po povodni před šesti lety. Stavební práce by měly být zahájeny co nejdříve, řekl dnes novinářům starosta první městské části Petr Hejma (ODS). Vilu bude mít v  pronájmu Nadace Jana a Medy Mládkových, která tam zřídí kulturní stánek věnovaný odkazu Jiřího Voskovce, Jana Wericha a básníka Vladimíra Holana.
    Předběžnou nájemní smlouvu s nadací schválili zastupitelé po několikaměsíčních diskusích v úterý. Podle starosty má být uzavřena do poloviny května. "Rekonstrukci zahájíme bez prodlení. Mám velký zájem na tom, aby to bylo co nejdříve," uvedl Hejma.
    Dokončení oprav, jejichž hodnota se odhaduje na 20 milionů korun, zajistí radnice. Podle Hejmy ale bude s nadací úzce spolupracovat.
    O smlouvě jednali zastupitelé poprvé v lednu, tehdy ji neschválili. V úterý rozhodli opačně. Nadace má dostat vilu na 40 let a zaplatit jednorázově nájemné 23,8 milionu korun a dále platit korunu denně. Nejprve by měla složit 2,5 milionu korun a zbytek doplatit po rekonstrukci.
    Podle záměru by se měly v přízemí vily konat projekce, divadelní představení i různé diskuse. V patrech mají být dva byty, jak již dříve rozhodla radnice, a také archiv a badatelna. V jednom z bytů chce Mládková bydlet.
    Takzvaná Werichova vila byla poškozena při povodni v roce 2002. Radnice už dala do oprav 18,5 milionu korun. Budova se v minulosti snažila pronajmout ve třech soutěžích, podařilo se to teprve nyní.
0 komentářů
přidat komentář

Související články