Vysočina vybrala dodavatele nové krajské budovy za 400 mil. Kč

Vložil
ČTK
21.10.2020 08:20
Jihlava

Jihlava – Kraj Vysočina vybral v aukci dodavatele stavby nové budovy pro krajský úřad v Jihlavě asi za 400 milionů korun. Účastníci výběrového řízení mají nyní patnáctidenní lhůtu na odvolání. Pokud ji nikdo nevyužije, podepíše kraj s dodavatelem smlouvu. Dva roky trvající stavba by mohla začít do konce roku. Novinářům to po dnešním jednání krajské rady řekl ředitel krajského úřadu Zdeněk Kadlec.


Kraj obdržel na zakázku sedm nabídek. Aukcí, která se konala v uplynulém týdnu, se původně nabízené ceny podařilo snížit téměř o 60 milionů korun. "Pokud se uzavře smlouva v plánovaném termínu, pokud nikdo nepodá námitku, tak předpokládáme, že se nám podaří řádně předat staveniště ještě v tomto roce," řekl Kadlec.

Novou budovu v areálu krajského úřadu by mala začít využívat nyní detašovaná pracoviště. Některá z nich sídlí v pronájmu, jiná jsou v budovách, které by bylo možné později prodat, řekl už dřív hejtman Vysočiny Jiří Běhounek (za ČSSD).

Kraj má 490 zaměstnanců. Místo pro novou budovu má u svého sídla, na rohu ulic Žižkova a Ke Skalce. Do sídla kraje by se měla přestěhovat i Projektová kancelář Kraje Vysočina, Vysočina Tourism nebo Vysočina Education.
0 komentářů
přidat komentář