Veřejné projednání návrhu územního plánu Brna bude 22. a 23.6.

Vložil
ČTK
22.05.2020 20:40

Brno - Veřejné projednání návrhu nového brněnského územního plánu se uskuteční 22. a 23. června na výstavišti. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí magistrátu Filip Poňuchálek. Město tak určilo datum, které nahradilo původní záměr projednávat návrh v květnu. Kvůli karanténním opatřením v souvislosti s covidem-19 to nebylo možné. Až do 30. června je pak možné posílat magistrátu k návrhu připomínky, které musí odbor územního plánování a rozvoje vypořádat.


Územní plán určuje například to, co a kde lze stavět a kde zůstanou veřejné plochy nebo zeleň.

Projednávání začne za účasti veřejnosti vždy v 15:00. Přesné místo konání zatím není určeno, výstaviště disponuje více dostatečně velkými kongresovými prostory.

Návrh územního plánu město zveřejnilo 24. března. "Práce na novém územním plánu probíhají dle harmonogramu, a to i navzdory pandemii. Nyní hledáme všechny možné cesty, jak jej představit různými formami co největšímu počtu lidí. Z důvodu stále platných omezení jsme se proto rozhodli uspořádat veřejná projednání dvě," uvedla primátorka Markéta Vaňková (ODS).

Město počítá s tím, že plán bude vydaný v roce 2022, konec tohoto roku je nejzazší termín, který připouští stavební zákon. Vzhledem k epidemii město umožní na veřejném projednání také online sledování a pokládání otázek po telefonu. "Bude to prostřednictvím nahraného hovoru z bezplatné linky 800 411 400. Linka bude ve dnech konání veřejných projednání sloužit výhradně pro zaznamenávání s tématem souvisejících hovorů od 16:00 do 20:00," uvedl radní pro územního plánování Filip Chvátal.

Návrh územního plánu je dostupný na portálu www.upmb.brno.cz. Nový územní plán nahradí dosavadní z roku 1994, který byl několikrát aktualizován, avšak již neodpovídá potřebám rozvoje současného města. Občanská platforma Otevřené Brno provozuje web www.uzemniplanbrno.cz, kde lidé mohou psát své připomínky on-line.
0 komentářů
přidat komentář

Související články