Vnitro má výhrady ke zveřejnění návrhu územního plánu Brna

Vložil
ČTK
30.03.2020 08:15
Brno


Brno - Ministerstvo vnitra jako dohledový orgán nad činností obcí má výhrady k tomu, že Brno zveřejnilo návrh územního plánu v době nouzového stavu a karantény, kdy se lidem zakazuje vycházet s výjimkou nezbytných potřeb. Požádalo proto primátorku Markétu Vaňkovou (ODS), aby avizované veřejné projednání návrhu a souvisejících úkonů přehodnotilo a sdělilo nový postup ministerstvu. Vyplývá to z odpovědi, kterou od ministerstva vnitra obdržel a ČTK poskytl Petr Firbas, který zastupuje část aktivní veřejnosti při projednávání různých územně plánovacích dokumentů na jižní Moravě. Reakci primátorky ČTK zjišťuje.


Brno zveřejnilo návrh v úterý a ohlásilo, že veřejné projednání se uskuteční 6. května a do 13. května je možné podat připomínky. Nouzový stav nyní platí do 11. dubna a premiér Andrej Babiš (ANO) i šéf Ústředního krizového štábu Roman Prymula již hovoří o jeho prodloužení. "Ministerstvo vnitra bude postup statutárního města v této věci monitorovat a v případě potřeby podá podnět k jejímu řešení příslušným orgánům veřejné správy," uvedlo v odpovědi Firbasovi ministerstvo.

Firbasovi se nelíbí především to, že město uvedlo, že vedle internetu je možné se s návrhem seznámit i na úřadě, kde jsou také pracovníci, kteří k němu mohou podávat vysvětlení. To je však v době zákazu zbytných cest mimo domov vyloučené a není tedy dost dobře možné se s návrhem seznámit na úřadě.

Brno má současný plán z roku 1994 a nový musí vydat nejpozději do konce roku 2022. Starý plán již neodpovídá současným potřebám rozvoje města. Kvůli současným vládním opatřením Brno mj. zrušilo dubnová představování návrhu v městských částech. Ředitel Kanceláře architekta města Brna Michal Sedláček však uvedl, že město chce najít náhradní termíny a návrh občanům představit. Není však zřejmé, že by se to stihlo do termínu, do kdy je možné k návrhu podávat připomínky.
0 komentářů
přidat komentář

Související články