Ve Znojmě skončil příjem žádostí o změny územního plánu

Vložil
ČTK
06.09.2022 17:20
Znojmo


Znojmo – Znojmo už nebude přijímat žádné další návrhy do třetího balíčku změn územního plánu, odhlasovali v pondělí zastupitelé. Přijímaly se dva a půl roku a nyní město může zahájit administrativní proces změny územního plánu, řekl ČTK starosta Jakub Malačka. Po volbách musejí noví zastupitelé rozhodnout, zda město vytvoří nový územní plán, který by nahradil ten z roku 2014, nebo se vytvoří čtvrtý balíček změn současného plánu.


Zatímco v předchozím balíčku bylo změn zhruba 100, nyní jich je pětkrát méně, takže by mohly být schválené za rok až rok a půl poté, co se podaří splnit všechny zákonné požadavky na jejich vydání. "Jedná se spíše o drobnější změny. Větší změnou je rozšíření zástavby okolo výrobního závodu firmy Nevoga. Tato možnost se prověřuje," řekl Malačka.

Současný územní plán podle Malačky není špatný, ale patrně by zvedl ruku pro vznik nového. Důvodem je nová metodika ministerstva pro místní rozvoj, která sjednocuje postup pro tvorbu územních plánů. Teď mají města ve svých plánech například různé barvy pro různé funkční plochy, do budoucna by se měla města řídit jednotnými pravidly. "Ministerstvo má také dávat dotaci na pořízení nového plánu. Ale záleží na novém zastupitelstvu. Pokud bude chtít, může jenom otevřít příjem žádostí do dalšího balíčku změn," řekl Malačka.

Znojmo zdaleka není v takové situaci jako Brno, které má územní plán z roku 1994 a kvůli tomu je rozvoj některých lokalit podvázaný. "U nás nebyl s žádnou výstavbou problém," řekl Malačka. Doplnil, že v případě potřeby dílčí změny územního plánu si mohl developer zaplatit zrychlené projednání.
0 komentářů
přidat komentář