V ostravském Trojhalí Karolina se otevřela veřejná sportoviště

Zdroj
Martina Helánová
Vložil
ČTK
01.08.2014 18:05
Ostrava

Josef Pleskot

Ostrava - V historické budově někdejší ústředny, která je součástí renovovaného areálu Trojhalí Karolina v Ostravě, se ode dneška otevřela veřejná sportoviště. Zájemcům nabídnou dvě tělocvičny, každou o rozloze 600 metrů čtverečních. Jedna je určena pro hráče badmintonu, druhá pro basketbal, volejbal a případně další míčové sporty, řekl novinářům programový manažer zájmového sdružení Trojhalí Karolina Jan Rušaj.

    Pro sportovce je připraveno základní zázemí s 12 šatnami, z nichž dvě jsou určeny lidem s handicapem. Součástí areálu je i sportbar. Sportovci budou odbavováni přes recepci, která je stejně jako veškeré zázemí součástí suterénní ulice, jež je zároveň spojnicí mezi objektem někdejší ústředny (jednohalí) a bývalé elektrocentrály (dvojhalí), která slouží jako zastřešené náměstí.
    "Na všechny sporty, které jsou tady uvedené, tak jsme vybaveni. To znamená, když přijdete bez svého vybavení, můžete si cokoliv zapůjčit na recepci. Zázemí je připraveno až pro 200 sportovců," podotkl Rušaj.
    Společně s otevřením sportoviště se rozšiřuje i otevírací doba celého Trojhalí. Ve všední dny bude areál otevřen od 08:00 do 22:00, o víkendech od 10:00 do 20:00. Ceník pro jednotlivé sporty najdou už nyní zájemci na webových stránkách www.trojhali.cz.
    Členy zájmového sdružení právnických osob Trojhalí Karolina, které se bude starat o programovou náplň v památkově chráněných objektech, jsou město Ostrava, Moravskoslezský kraj a Dolní oblast Vítkovice. V Ostravě je řada sportovišť pro veřejnost, ale areál umístěný v jednom z objektů Trojhalí je výjimečný právě tím, že se nachází v industriální kulturní památce, která léta chátrala.
    Rekonstruované objekty ostravského Trojhalí Karolina se otevřely veřejnosti už 11. července, sportoviště jsou v provozu ode dneška. Průmyslové objekty na revitalizovaném území po bývalé koksovně Karolina jsou jakýmsi středem mezi historickým centrem města a industriální Dolní oblastí Vítkovice, která se v posledních letech mění v nové kulturní a společenské centrum. Za návrhem na přestavbu Trojhalí stojí přední český architekt Josef Pleskot, který už se ve městě podílel například na proměně bývalého Plynojemu v multifunkční aulu Gong nebo na podobě vznikajícího Světa techniky. Přestavba objektů trvala zhruba dva roky a stála 170 milionů korun bez DPH, převážnou část nákladů uhradila evropská dotace.
0 komentářů
přidat komentář

Související články