Ostrava chce novou dominantu, prodá pozemky u Karoliny

Vložil
ČTK
20.09.2018 09:35
Ostrava


Ostrava - Ostrava chce minimálně za 37 milionů korun prodat pozemky o rozloze zhruba 8300 m² před obchodním a zábavním centrem Forum Nová Karolina v centru města. Záměr prodeje dnes schválili městští zastupitelé. Město chce v místě novou dominantu Ostravy. Novinářům to řekl primátor Tomáš Macura (ANO).

Konkrétně jde o pozemek přímo před obchodním centrem u sjezdu z Frýdlantských mostů. "Historicky ve všech plánovacích dokumentech za poslední desetiletí je plocha určena pro nějakou dominantní výškovou stavbu. Jen se to nikdy nezrealizovalo, protože k tomu nebylo připraveno ekonomické prostředí. Chceme to zkusit a vyhlašujeme záměr prodej těchto pozemků," řekl Macura.

Podle něj jsou součástí podmínek prodeje pozemků i regulační omezení, která připravil útvar hlavního architekta města. Budova musí mít minimálně 12 pater, veškeré parkování musí být svedeno pod zem a architektonická podoba budovy musí vzejít z architektonické soutěže.

"Říkali jsme to několikrát, že nechceme jenom prodávat pozemky pro průmyslové využití, ale že chceme využívat i proluky ve městě k nějakým zajímavým stavbám, které bude stavět nejenom město, ale i soukromí developeři," uvedl Macura. Připomněl, že podobně město už v červnu schválilo prodej pozemků u Nových Laubů v těsné blízkosti centrálního náměstí, kde chce město stavět byty.

Město bude pozemek u obchodního centra nabízet i na mnichovském veletrhu Expo Real. Podle primátora by mělo jít o štíhlou budovu, osobně by se mu líbil například hotel. Objekt ale může sloužit i k bydlení či jako kanceláře. Město předpokládá, že by nabídka mohla přilákat zahraniční investory. Primátor uvedl, že městu se stále hlásí zájemci o tento pozemek.
0 komentářů
přidat komentář

Související články