V Klášterci pokračuje přestavba kulturního domu za 180 mil. korun

Vložil
ČTK
06.11.2020 17:25

Klášterec nad Ohří - V Klášterci nad Ohří na Chomutovsku pokračují práce na přestavbě kulturního domu na multifunkční kulturní centrum. Nový dům kultury, kam se přestěhuje knihovna i zázemí pro spolky, bude stát přibližně 180 milionů korun. V současné době se proinvestovalo 32 milionů korun, řekl dnes ČTK starosta Klášterce nad Ohří Štefan Drozd (Soukromníci).


Na začátku letošního roku se kulturní dům uzavřel a stavbaři začali s potřebnými bouracími pracemi. Město k této investici přistoupilo zejména z důvodu nehospodárnosti budovy. Přestavba pak začala v dubnu a měla by být dokončena na podzim příštího roku. Podle starosty je ale pravděpodobné, že se kvůli komplikacím s epidemií koronaviru stavba prodlouží.

Stavební firma už postavila první patro objektu a pracuje na druhém patře. "Zbývá dokončit hrubou stavbu včetně výplní, veškerých instalací a technologií včetně fotovoltaické elektrárny, výtahů, audia i divadelní techniky. Dále zbývá opravit venkovní komunikace, chodníky a parkoviště včetně veřejného osvětlení," uvedl starosta.

Pro patnáctitisícové město bude kompletní rekonstrukce kulturního domu největší investicí za poslední léta. Umožnily ji dobré výsledky hospodaření a také pětačtyřicetimilionová dotace z Operačního programu životního prostředí. Radnice v letošním roce vyčlenila na rekonstrukci přes 60 milionů korun, z toho 25 milionů korun bude čerpáno z rezervy města a zbytek z příjmů v letošním roce. Zbytek částky bude proinvestován v příštím roce.

V novém kulturním centru budou dva sály a zázemí pro divadelníky místního divadelního spolku a kancelářské prostory. Své místo zde najde i městská knihovna a kavárna v atriu. Knihovna se sem přestěhuje ze současných již nevyhovujících prostor společenského domu Panorama.
0 komentářů
přidat komentář

Související články