V Brně začne v létě stavba dětského hospice za 159 milionů, potrvá 15 měsíců

Vložil
ČTK
15.06.2022 17:15
Brno

Sadová

ČTYŘSTĚN

Brno – Stavba dětského hospice v Brně za více než 159 milionů korun začne v létě. Práce potrvají 15 měsíců. Budova nabídne 10 pokojů pro klienty. Zázemí bude i pro rodiče a sourozence dětí. Hospic slouží pro péči o těžce nebo nevyléčitelně nemocné.


Brněnští radní dnes vybrali společnost Unistav Construction, která hospic postaví. Třípodlažní dům vznikne v lokalitě Kociánka nedaleko domova pro seniory. Bude mít vnitřní nádvoří a bude zakomponovaný do okolní zahrady. Zařízení bude kromě odlehčovacích pobytových služeb nabízet širokou škálu terapeutických služeb včetně psychologické, sociální a duchovní pomoci. Součástí by měl být i denní stacionář. "Město se připojilo k projektu dětského hospice loni, kdy se stalo investorem stavby. Díky tomu, že jsme od neziskové organizace Dům pro Julii převzali hotovou projektovou dokumentaci, byla celá příprava jednodušší," uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Stavbu má na starost město, hospic bude provozovat organizace Dům pro Julii. "Dětská paliativní péče je v České republice na začátku, proto vznik domova představuje zásadní milník. Náklady budou hrazené pomocí dotace v hodnotě 92 milionů. Zbylá částka půjde z rozpočtu města," řekl Hladík.
0 komentářů
přidat komentář

Související články