V Brně dnes začala roční oprava Údolní, neprojedou tramvaje

Vložil
ČTK
02.05.2018 08:05
Brno

Brno - V Brně se dnes na rok uzavřela ulice Údolní od křižovatky s Úvozem až po odbočku na bazén na Kraví hoře. Tramvaje už nejezdí na náměstí Míru od úterý a končí na Úvoze, kde je provizorní výhybka. Po ulici neprojedou ani tramvaje, ani auta.


Na Údolní se budou opravovat veškeré inženýrské sítě v podzemí, poté se udělá nová silnice a tramvajová trať. Až oprava skončí, bude pokračovat oprava přilehlých ulic Klácelova, Kampelíkova a části Lerchovy, která potrvá do konce příštího roku.

Na tramvajové lince budou jezdit i nadále obousměrné tramvaje, protože výluka je i na druhém konci linky v Maloměřicích. Náhradou bude jezdit na náměstí Míru autobusová linka x4 z Komenského náměstí po trase trolejbusových linek 38 a 39 na Vaňkovo náměstí a dále po Lerchově na náměstí Míru. Zde se autobus přeznačí na linku 68 a lidé budou moct bez přestupu pokračovat ve směru Tábor, Klusáčkova a Šumavská.

Po opravách bude fungovat obousměrně bezbariérová zastávka Všetičkova a bude tzv. vídeňského typu, kdy je silnice v zastávce zvednuta na úroveň chodníku. Jednosměrná zastávka Heinrichova bude nadále přístupná z chodníku.
0 komentářů
přidat komentář

Související články