Brno chystá rekonstrukci Údolní ulice od Husovy ulice po Úvoz

Vložil
ČTK
09.11.2018 08:40
Brno


Brno - Brno našlo firmu na vypracování projektové dokumentace na další etapu rekonstrukce Údolní ulice v úseku od Husovy ulice po Úvoz. Za 11,5 milionu korun dokumentaci vypracuje firma PK Ossendorf. Primátorův náměstek Richard Mrázek (ANO) novinářům řekl, že by dokumentace měla být hotová do 16 měsíců od podpisu smlouvy. Město nyní rekonstruuje Údolní ulici v úseku od Úvozu po Kraví horu, práce mají skončit příští rok. Každá ze dvou etap vyjde zhruba na 200 milionů.

Výběr firmy na projektovou dokumentaci schválila rada města. "Předmětem zakázky je zhotovení dokumentace pro územní rozhodnutí, stavební povolení a také dokumentace pro provádění stavby včetně geodetického zaměření, inventarizace zeleně, geodetického průzkumu a výkonu autorského dozoru," vyjmenoval Mrázek. Součástí etapy je i řešení křižovatky Úvozu a Údolní.

Stavba v úseku od Husovy po Úvoz by mohla začít v roce 2020. Záležet ale bude na nové politické reprezentaci. Současnou koalici ANO, Žít Brno s Piráty, KDU-ČSL, Zelené a TOP 09 nahradí koalice ODS, KDU-ČSL, Pirátů a ČSSD.

Údolní je ve špatném stavu. V zahájeném úseku i v připravované části se počítá s kompletní výměnou inženýrských sítí, jako je kanalizace, vodovod, plyn a elektřina. Následovat bude výměna tramvajového svršku, rekonstrukce trakčního vedení a úprava povrchu včetně chodníků, parkování a zeleně.

Brno v posledních letech zrekonstruovalo za stovky milionů několik ulic, například Milady Horákové, Horovu a Minskou. Vedení mělo v plánu v budoucnu rekonstruovat další ulice, jako Benešovu, Štefánikovu a Veveří.
0 komentářů
přidat komentář

Související články