Brno vybralo firmy na rekonstrukci části Údolní ulice za 209 mil.

Vložil
ČTK
20.02.2018 16:30
Brno

Brno - Radní Brna dnes vybrali sdružení firem, které za 209 milionů korun zrekonstruují část Údolní ulice v úseku od Úvozu po odbočku na Kraví horu. Novinářům to dnes řekl primátorův náměstek Richard Mrázek (ANO). Práce začnou v příštích týdnech a potrvají 12 měsíců, dotknou se jak ulice, tak inženýrských sítí. Rekonstrukci budou provázet dopravní omezení.


Výběrové řízení vyhrálo sdružení nazvané Brno, Údolní-Firesta+DS Brno. "Jakmile uplynou odvolací lhůty, bude možné podepsat se zhotovitelem smlouvu. Jeho úkolem bude poté upřesnit harmonogram stavby a připravit a projednat potřebné objízdné trasy tak, aby bylo možné stavbu co nejdříve zahájit," uvedl Mrázek.

Stav ulice je špatný. Stavba počítá s kompletní výměnou inženýrských sítí, jako je kanalizace, vodovod, plyn a elektřina. Poté bude následovat výměna tramvajového svršku a rekonstrukce trakčního vedení a úprava povrchu včetně chodníků, parkování a zeleně.

Součástí je celková rekonstrukce ulic Klácelova a Kampelíkova a také neopravené části ulice Lerchova, kterou ale lze začít opravovat až po rekonstrukci a zprůjezdnění Údolní. Zhotovitel musí vždy dbát na to, aby práce nezablokovaly lokalitu, pokud jde o dopravu.

Úsek od Úvozu po Kraví horu je jednou z původně tří plánovaných etap. Další zahrnuje úsek od Úvozu na opačnou stranu po Husovu ulici, třetím by měla být rekonstrukce náměstí Míru, ale město dříve tuto část vyjmulo, protože městská část Brno-střed řešila, jak má náměstí vypadat.

Brno chce za stovky milionů korun opravit i další důležité ulice. Je to například Benešova, Štefánikova nebo Veveří. V minulosti už opravilo ulici Milady Horákové, Horovu a Minskou.
0 komentářů
přidat komentář

Související články