V Bohumíně končí přestavba lokality v centu města

Vložil
ČTK
08.10.2017 10:10
Bohumín

Bohumín - V centru Bohumína na Karvinsku finišuje osmiměsíční rozsáhlá přestavba veřejného prostranství na sídlišti mezi Poděbradovou a Alešovou ulicí u pěší zóny. Díky modernizaci bude mít lokalita nejen nové chodníky a dětská hřiště, ale také parkovací místa. Za proměnu město zaplatí téměř 11 milionů korun, řekla ČTK mluvčí radnice Lucie Balcarová.


"Před dvěma lety se celkové opravy a nové fasády dočkaly zdejší věžové domy, teď jsme se konečně po letech dlouhých projekčních příprav mohli pustit i do rekonstrukce veřejných ploch. Přes tři roky nám trvalo, než jsme se dohodli s vlastníky sítí na jejich přeložkách a vypořádali se i s připomínkami soukromých vlastníků. Bez toho by se celá přestavba nemohla uskutečnit,"
připomněl starosta Petr Vícha (ČSSD). Staré asfaltové chodníky nahradila nová zámková dlažba a v místech vyšlapaných stezek vznikly chodníky zcela nové. Ve vnitrobloku přibyla i dvě dětská hřiště pro menší i větší děti.

"Na hřiště jsme nechali nainstalovat i takové prvky, které v Bohumíně ještě nemáme. Specialitou je například dvojhoupačka se zabezpečeným sedátkem pro miminka nebo malé pískoviště s uzavíratelným krytem. V okolí hřišť přibylo také deset laviček," doplnila Adriana Dudás z odboru rozvoje a investic. Přestavba usnadní i parkování, protože v místě vznikla dvě parkoviště s kapacitou pro 40 automobilů. "Stavební práce finišují. Hotova už jsou i tři stanoviště pro kontejnery, dvě z nich jsou zastřešená. Vysázeny jsou také nové stromy a lokalita dostala nové veřejné osvětlení s úspornými ledkovými světly. Už zbývá jen vyasfaltovat parkoviště a přístupové cesty k domům a parkovacím místům, dodělat terénní úpravy, vysadit trávu a nainstalovat k věžovým domům plošiny pro vozíčkáře, aby se bez problémů dostali do domů," řekla Dudás. Vše má být hotovo do konce října.

Další regeneraci veřejného prostranství dokončují dělníci v bohumínské části Skřečoň v Mládežnické a Dělnické ulici. Vzniknou tam nová parkovací místa i dětské hřiště. Obměna čeká chodníky i osvětlení. Za regeneraci, která potrvá také do konce října, zaplatí město 3,8 milionu korun.
0 komentářů
přidat komentář

Související články