Bohumín hledá investory na dostavbu proluk v centru

Vložil
ČTK
26.02.2009 14:20
Praha

Bohumín (Karvinsko) - Dva nové polyfunkční domy by mohly být v budoucnu postaveny přímo v centru Bohumína na Karvinsku. Město by totiž rádo zastavělo volné proluky na pěší zóně a v přilehlé Kostelní ulici. Pro výstavbu na městských pozemcích nyní hledá investory, sdělila ČTK mluvčí bohumínské radnice Lucie Balcarová.

    Za první pozemek o rozloze přes 1200 metrů čtverečních na třídě Edvarda Beneše, kde je dnes dětský koutek, by město chtělo v licitaci získat minimálně asi 2,7 miliony korun. U druhého přibližně stejně velkého pozemku v Kostelní ulici činí minimální cena pro licitaci přibližně dva miliony korun.
    "Dětský koutek, umístěný mezi dvěma domy na centrální pěší zóně, plánujeme přemístit blíže směrem k vlakovému nádraží. Zůstane tedy na stejné ulici a rodiče ani děti o něj nepřijdou," uvedl starosta Petr Vícha.
    Dodal, že město bude trvat na tom, aby případné stavby měly polyfunkční charakter. Přízemí objektu tak musí investor využít jako nebytové prostory, ostatní podlaží domu pro byty.
    Město v současné době hledá investory, kteří by se do dostavby proluk pustili. Vybrat je chce v licitačním řízení, které plánuje vyhlásit v polovině roku. Pozemky jim ale neprodá hned. "Městský pozemek investorovi nejdříve pronajmeme, abychom měli jistotu, že k výstavbě opravdu dojde. S investorem uzavřeme smlouvu o budoucí kupní smlouvě a nájemní smlouvu. Až bude nový dům hotov, pak přistoupíme k definitivnímu prodeji," vysvětlila Jana Holeszová z majetkového odboru bohumínské radnice.
0 komentářů
přidat komentář

Související články