Střelecký ostrov bude dokončen a otevřen na konci září

Vložil
ČTK
28.08.2013 17:10
Praha

Praha - Rozsáhlé úpravy Střeleckého ostrova budou dokončeny v polovině září. Slavnostně otevřen pro veřejnost bude 26. září. Novinářům to dnes řekl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09). Přestavba ostrova stála asi 80 milionů korun.

    Radnice dokončení stavebních úprav předpokládala na letošní červenec. Při červnové povodni ale bylo staveniště zalito vodou a dělníci museli počkat na vysušení povrchů. Na ostrov navíc nemohli kvůli zvýšené hladině Vltavy delší dobu dopravovat lodí potřebný materiál. Práce se tak opozdily.
    Slavnostní otevření ostrova je podle mluvčí radnice Veroniky Blažkové naplánováno na 26. září a následující dny. Každý den bude tematicky zaměřen na jinou skupinu obyvatel, například na studenty, rodiny s dětmi nebo důchodce.
    Rada městské části již schválila návštěvní řád, který bude na ostrově platit. Návštěvníci například s výjimkou kulturních akcí nebudou moct popíjet alkohol a užívat drogy, venčit psy bez vodítka, rozdělávat oheň, pořádat ohňostroj nebo jezdit na kole, kolečkových bruslích či skateboardech. Ostrov bude otevřen od dubna do konce října od 06:00 do 22:00, od listopadu do konce března od O8:00 do 19:00. Nad dodržováním pravidel budou dohlížet strážníci, dodal Lomecký.
    Během úprav ostrova byly pokáceny asi tři desítky stromů, nových bylo vysazeno více než 60. Součástí revitalizace je vznik nového výtahu u severní strany mostu Legií nebo oprava přístupových schodů. Uvnitř schodiště vzniknou nové toalety. Kromě nových chodníků, osvětlení a kompletní infrastruktury přibudou nově na ostrově dvě dětská hřiště.
    Městská část opravuje jen severní část ostrova, která se často využívá pro konání kulturních akcí. Jižní cíp patří soukromému vlastníkovi, který zde má restauraci.
0 komentářů
přidat komentář

Související články