Praha přispěje na obnovu Střeleckého ostrova 25 miliony

Vložil
ČTK
16.05.2012 14:25
Praha

Praha - Pražští radní schválili dotaci 25 milionů korun na obnovu Střeleckého ostrova v Praze. Praha 1 plánuje revitalizaci ostrova v  centru města už řadu měsíců. Před několika týdny vypsala zakázku za 90 milionů korun. Vedení přitom v předchozích letech tvrdilo, že práce budou stát kolem 40 milionů korun. Podle mluvčí Veroniky Blažkové se ale tehdy hovořilo pouze o  první etapě.
     Projekt, který radnice chystala už v minulém volebním období, dlouhodobě kritizují opoziční Věci veřejné. Podle zastupitelky Kateřiny Klasnové je "dost velkorysý" a plánované investice "přemrštěné". "Ostrovu nic zásadního nechybí," uvedla. "Měl by mu zůstat přírodní charakter. Je to unikátní kus lesa uprostřed řeky," doplnila.
     Radnice obnovu celé měsíce odkládá i  kvůli zamýšlenému kácení, proti kterému se už v minulosti postavila řada odpůrců. V nedávno vypsané zakázce se odstranění stromů znovu objevilo, neuvádí se však, kolik jich bude. Zakázka ale počítá s náhradní výsadbou.
     Mluvčí radnice řekla, že na ostrově by měla vzniknout dvě dětská hřiště, opraví se cesty, obnoví trávníky a vymění osvětlení. "Doplněna bude kompletní infrastruktura pro pořádání kulturních a společenských akcí," sdělila. V parku přibudou toalety, lavičky a odpadkové koše, restaurátoři opraví schody z mostu Legií. Výraznou položkou v rozpočtu bude výtah, který umožní přístup handicapovaným lidem. Práce by mohly být dokončeny na jaře příštího roku.
0 komentářů
přidat komentář

Související články