Stavbaři na jihu Moravy v pololetí dokončili více bytů než loni

Vložil
ČTK
07.08.2019 11:55
Brno

Brno - Stavbaři v letošním prvním pololetí dokončili v Jihomoravském kraji 2228 bytů, což je o 561 bytů více než v prvním pololetí loňského roku. Podle údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad, přibylo také vydaných stavebních povolení.


Počet dokončených bytů a rodinných domů se meziročně zvýšil o 33 procent. Nejvíce se stavělo v Brně a jeho okolí, ale výstavba rostla ve všech částech kraje. Z celkového počtu dokončeného bydlení bylo 48,9 procenta rodinných domů, celá třetina z nich byla dostavěna v okrese Brno-venkov.

Zároveň rostl i počet zahájených staveb rodinných domů a bytů v kraji. Za prvních šest měsíců letošního roku se začalo stavět 2448 bytů a domů, což je mezi regiony třetí nejvyšší počet za Prahou a Středočeským krajem. Ve srovnání s prvním pololetím roku 2018 přibylo na jihu Moravy zahájených staveb o 22,5 procenta.

Výstavba nemovitostí určených k bydlení bude pravděpodobně růst i v dalším období. Podle údajů ČSÚ totiž přibylo stavebních povolení. Úřady na jihu Moravy jich vydaly 4515, což je o 304 více než za první pololetí loňského roku. "Předpokládaná hodnota letos povolených staveb meziročně vzrostla téměř o pětinu na 19,9 miliardy korun," uvedla Milada Jonášová z brněnské pobočky ČSÚ.

Počet vydaných stavebních povolení je mezi kraji druhý nejvyšší hned po Středočeském. Na Blanensku a v Brně jako v jediných částech kraje počet vydaných stavebních povolení poklesl, nejvíce naopak vzrostl na Znojemsku, kde se jejich počet zvýšil o 36 procent.
0 komentářů
přidat komentář

Související články