Stanice metra Národní bude na rok a půl uzavřena

Vložil
ČTK
19.08.2008 12:15
Praha

Praha - Stanice metra na Národní třídě bude zřejmě již od letošního podzimu na jeden a půl roku uzavřena. Důvodem je plánovaná výstavba v  tomto prostoru. Celková investice by měla dosáhnout čtyř miliard korun. Uvedly to dnes server Novinky.cz a Právo.
    Výstavba nového multifunkčního Copa Centra Národní, jak se celý projekt jmenuje, omezí na celou dobu výstavby dopravu. Stanice metra B se uzavře a vlaky tudy budou jen projíždět. Tramvaje budou po Národní jezdit bez omezení.
    "Je předčasné mluvit o konkrétních dopravních opatřeních, zatím nebylo vydáno stavební povolení, ale rady, jaké alternativní dopravní trasy využít, cestujícím včas dáme," řekl mluvčí Dopravního podniku Ondřej Pečený. "Vzhledem k tak rozsáhlým pracím je částečné omezení dopravy nevyhnutelné," uvedl radní pro územní rozvoj Filip Dvořák.
    Objekt Copa Centra má přeměnit nynější nevzhlednou lokalitu. V  prostranství mezi ulicemi Spálená, Charvátova, Vladislavova a Purkyňova budou postaveny byty, kanceláře či pasáže s obchody. Zmizí také současný vstup do stanice metra a na jeho místě vznikne v podzemním patře nový moderní vstup, který bude součástí komplexu budov. Vestibul metra se přesune do podzemí.
    Projekt je nyní ve fázi řízení o udělení stavebního povolení. Zahájení stavby závisí na tom, kdy bude uděleno.
    Investor slibuje, že výstavba bude mít minimální dopad na obyvatele okolních domů. Stavba bude zabezpečena čtyři metry vysokou protihlukovou stěnou. "V místě stavby instalujeme myčku pro nákladní auta. Okolí se bude pravidelně čistit a kropit. Celá oblast je památkovou rezervací, doprava bude řešena tak, aby ji co nejméně zatěžovala," řekla mluvčí Copa centra Karin Cifková.
23 komentářů
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
krása
David Teplý
20.08.08 01:18
...No...ehm...tedy...
šakal
20.08.08 03:14
souhla s Teplým
Vích
20.08.08 07:22
volba
abakus
20.08.08 09:29
tak nějak obecně re:
honza
20.08.08 11:28
zobrazit všechny komentáře

Související články